معاون ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز:

مبارزه باید به سمت قاچاق كلان برود

مبارزه باید به سمت قاچاق كلان برود میزان سنج: معاون برنامه ریزی، نظارت و هماهنگی اقتصادی ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز اظهار داشت: تا سال ۱۳۹۲ بیش از ۹۰ درصد كشفیات به پرونده های زیر ۱۰ میلیون تومان مربوط می شد اما خواست مسئولان این بوده كه از مبارزه با قاچاق خرد به سمت مبارزه با قاچاق كلان برویم.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، علیرضا گلستانی زاده در مراسم تودیع و معارفه رئوسای ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز، الگوهای رفتاری و مصرفی مردم را در پدیده قاچاق موثر دانسته و اظهار نمود: بحث ممانعت از بازگشت كالای قاچاق به سطح عرضه هم از اهمیت خاصی برخوردار می باشد. خوشبختانه از سال ۱۳۹۳ به بعد بازگشت كالای قاچاق به بازار عرضه را نداشته ایم و پس از تدوین برنامه پنج ساله قرار بر آن است كه دستگاه ها و استان ها متناسب با وظایف خود، طبق برنامه ها در جهت تحقق اهداف گام بردارند.

گلستانی زاده همینطور اظهار نمود: بالا رفتن حجم كشفیات، افزایش درآمدهای دولت و وصول درآمد از پرونده ها، كاهش قاچاق و افزایش امحای كالای كشف شده همچون دستاوردهای ستاد در سال های گذشته است كه در نهایت منجر به كاهش ۵۰ درصد حجم قاچاق در سال قبل شده است.

وی ادامه داد: البته طبق برنامه های مصوب قرار بر آن بود كه طی ۵ سال به این رقم برسیم اما ۵۰ درصد كاهش پیش بینی شده حتی پیش از زمان مقرر عملیاتی شد.

معاون ستاد مبارزه با قاچاق با اشاره به اینكه مجلس این ستاد را مكلف به كاهش ۱۰ درصدی قاچاق در هر سال كرده، توضیح داد: با اجرای رجیستری تلفن همراه و تكمیل آن در سال ۹۷، ساماندهی معابر كوله بری و ملوانی و مناطق آزاد، امیدواریم كه در سال ۹۷ گام های بلندتری در این زمینه برداشته شود.
5.0 / 5
5088
1396/12/28
20:48:02
تگهای خبر: قاچاق , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۵ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش