معاون وزیر كار:

بانك ها و موسسات مالی پول را غیرقانونی نگه می دارند

بانك ها و موسسات مالی پول را غیرقانونی نگه می دارند میزان سنج: معاون توسعه اشتغال و كارآفرینی وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: اینكه بانك ها و موسسات مالی پول را نگه دارند غیرقانونی است و ما در این زمینه شكایت می نماییم.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، عیسی منصوری در جلسه كارگروه اشتغال استان البرز با اشاره به وضعیت اشتغال روستایی و فراگیر كشور اظهار داشت: همه ما در این حوزه در یك كشتی هستیم و اینكه تقصیرها را به گردن یك دستگاه بیندازیم مساله را حل نمی نماید. ما باید در حوزه اشتغال روستایی و فراگیر، گلوگاه ها را شناسایی و مشكلات آن را حل نماییم.
وی از اصلاح برخی دستورالعمل ها برای پرداخت وام در این حوزه اطلاع داد و اظهار داشت: مشكل دیگر برخوردهای سلیقه ای منطقه ای، شهرستانی و روستایی است.
این مسئول افزود: بخش قابل توجهی از طرح های تایید نشده یا معطل شده مربوط به افرادی است كه چك برگشتی و اقساط معوق دارند و یا ضمانت مناسب در اختیار ندارند.
وی اضافه كرد: در مورد اینكه گفته می گردد محل اجرای پروژه وثیقه شود چنین نیست و خواهش من این است چنین خط قرمزهایی تعریف نشود. یكی از اشكالات روستاییان در دریافت وام عدم دسترسی آنان به وام است كه باید این دسترسی با استفاده از دستگاه ها تولید شود.
منصوری در ادامه با اشاره به وضعیت فرش كشور خاطرنشان كرد: طی ۱۰ سال قبل صادرات فرش ما از ۵۰۰۰ تن به ۵۰۰ تن كاهش یافته است چون ما قاعده بازار جهانی فرش را رعایت نكرده ایم.
وی با اشاره به اینكه پرداخت وام در این حوزه هم منجر به اشتغال و صادرات نشده اضافه كرد: اگر در حوزه فرش وامی پرداخت می گردد باید پیوست بازار آن هم عرضه شود. پرداخت وام به تنهایی اشتغال تولید نمی كند و اشتغال بوجود آمده با وام پایدار نیست ازاین رو اینكه جمع شویم و در مورد وام صحبت نماییم اشكال دارد.5.0 / 5
4925
1397/04/16
20:58:51
تگهای خبر: بازار , توسعه , تولید , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۶ بعلاوه ۴
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش