تولید لوازم خانگی افت كرد، ۴ كالای اساسی در صدر كاهش

تولید لوازم خانگی افت كرد، ۴ كالای اساسی در صدر كاهش میزان سنج: طی دوماهه ابتدای امسال تولید كولر آبی، ماشین لباسشویی، یخچال و تلویزیون به ترتیب با كاهش ۴۶.۶، ۱۶، ۱۲.۸ و ۱۰.۵ درصدی روبرو شده اند.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، بر مبنای آخرین آمار مربوط به تولید كالاهای منتخب صنعتی، از مجموع ۳۱ گروه كالای صنعتی، ۱۴ گروه كالایی تا آخر اردیبهشت سال ۱۳۹۶ نسبت به مدت مشابه سال قبل و از میان ۱۳ گروه كالاهای منتخب معدنی و صنایع معدنی چهار گروه كالایی با كاهش تولید روبرو شدند.
طی این مدت زمانی از شروع سال تولید كمباین با كاهش ۸۰.۲ درصدی، كولر آبی با كاهش ۴۶.۶ درصدی، نئوپان با كاهش ۳۵.۶ درصدی، ماشین لباسشویی با كاهش ۱۶ درصدی، سموم دفع آفات نباتی با كاهش ۱۶ درصدی، یخچال و فریزر با كاهش ۱۲.۸ درصدی، انواع تلویزیون با كاهش ۱۰.۵ درصدی، روغن تولید شده نباتی با كاهش ۱۰.۵ درصدی، داروی انسانی با كاهش ۹.۶ درصدی، و سیگارت با كاهش ۵.۶ درصدی، لاستیك خودرو با كاهش ۳.۹ درصدی، تراكتور با كاهش ۳.۳ درصدی، پتروشیمی با كاهش ۲.۲ درصدی و فیبر با كاهش ۰.۸ درصدیدر بین كالاهای منتخب صنعتی روبرو شده اند.
این در حالی است كه انواع سواری با رشد ۲۶.۳ درصدی، وانت با رشد ۲۸.۶ درصدی، اتوبوس، مینی بوس و ون با رشد ۴۳.۶ درصدی، پودر شوینده با رشد ۱۲.۴ درصدی، انواع كاغذ با رشد ۴.۶ درصدی، كارتن با رشد ۱۹ درصدی، روغن موتور صنعتی تصفیه اول با رشد ۸۰ درصدی، دوده با رشد ۱۷.۱ درصدی، الیاف و تاپس پلی استر با رشد ۱۲.۹ درصدی، نخ پلی استر با رشد ۷.۹ درصدی، فرش ماشینی با رشد ۱.۴ درصدی و الكتروموتور با رشد ۲.۱ درصدی تولید در بین كالاهای منتخب صنعتی روبرو شده اند.
این در حالی است كه در بین كالاهای منتخب معدنی و صنایع معدنی، چینی بهداشتی با كاهش ۴۶.۲ درصدی، كاشی با كاهش ۱۴ درصدی، سیمان با كاهش ۱۳.۵ درصدی و شیشه جام با كاهش ۷.۹ درصدی تولید روبرو شده اند و به ترتیب فولاد خام، كاتد مس، شمش آلومنییوم، آلومینا، سنگ آهن، كنستانتره زغال سنگ، ظروف شیشه ای، ظروف چینی و محصولات فولادی به ترتیب با رشد ۱۳.۱، ۲۸.۵، ۹، ۱.۷، ۱۵.۴، ۶.۱، ۲۱، ۸ و ۰.۱ درصدی تولید رو به رو شده اند.
در ذیل جداول مربوط به آمار تولید كالاهای منتخب صنعتی و معدنی طی دو ماهه نخست سال جاری در قیاس با مدت مشابه سال قبل آورده شده است.
5.0 / 5
5089
1397/05/05
15:04:47
تگهای خبر: تولید , صنعت , فولاد , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۶ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش