ناله بزرگترین تولید كننده خصوصی فولاد كشور از سود بالای تسهیلات

ناله بزرگترین تولید كننده خصوصی فولاد كشور از سود بالای تسهیلات میزان سنج: مدیرعامل مجتمع فولاد صنعت بناب از تامین هشت درصد فولاد كشور در این مجتمع اطلاع داد و با تاكید بر اینكه تمامی حقوق معوقات كارگری این مجتمع كامل پرداخت شده است، اظهار داشت: هم اكنون با وجود مشكلاتی اقتصادی كشور، حقوق ماهیانه كارگران را به موقع پرداخت می نماییم كه در میان سایر مراكز تولید فولاد كشور كارشایسته ای است.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، سید پاستور قرشی اسكویی در نشست با خبرنگاران با اشاره به اینكه در صورت استفاده از تمام پتانسیل این مجتمع می توان تا ۱۰ درصد از فولاد مورد نیاز كشور را تولید كرد، اضافه كرد: نیاز كشور امروزه به تولید فولاد حدودا ۲۰ میلیون تن در سال است كه با استفاده از ظرفیت كامل این مجتمع می توان تا دو میلیون تن فولاد مورد نیاز كشور را تامین كرد.
وی مجتمع فولاد صنعت بناب را بعنوان بزرگ ترین واحد تولید فولادی بخش خصوصی در كشور اعلام نمود و اضافه كرد: این مجتمع آمادگی های لازم برای سرمایه گذاری توسط سرمایه گذاران داخلی و شهرستان را دارد.
وی تعداد كارگران مشغول در این مجتمع تولیدی را هزار و ۲۰۰ نفر اعلام نمود و اضافه كرد: با وجود اینكه ۲۰۰ نفر از این افراد بیشتراز نیاز تولید در این كارخانه مشغول هستند هیچ گونه تعدیل نیروی كاری در دستور كار مجتمع نیست.
مدیرعامل مجتمع فولاد صنعت بناب اضافه كرد: در شرایط فعلی این واحد تولیدی با 23 درصد ظرفیت كار می كند كه در صورت تزریق اعتبار تا آخر سال 97 این ظرفیت را تا 60 درصد افزایش داده و تلاش خواهیم كرد با جذب نیروهای بومی افراد بیكار را صاحب شغل ثابت نماییم.
در ادامه نایب رئیس هیأت مدیره مجتمع فولاد صنعت بناب، بالا بودن سودهای بانكی را از مشكلات اساسی این واحد تولیدی اعلام نمود و اضافه كرد: این مجتمع روزانه حدود ۱۰ میلیارد ریال به بانك ها سود پرداخت می كند كه باید میزان و نحوه دریافتی سودهای بانكی اصلاح گردد.
قدرت الله آسوده، مالیات بر ارزش افزوده را علت اصلی كاهش صادرات اعلام نمود و اظهار داشت: فولاد صنعت بناب سال قبل حدود ۱۰ هزار تن صادرات داشت كه حدود ۱۴ میلیارد ریال از سرمایه این واحد تولیدی بابت مالیات بر ارزش افزوده پرداخت نشده است.
مجتمع فولاد صنعت بناب بزرگترین تولید كننده فولاد كشور در بخش خصوصی با داشتن دو واحد ذوب و ریخته گری و هفت خط نورد در فاصله 110 كیلومتری تبریز قرار دارد.5.0 / 5
4341
1397/05/19
00:07:53
تگهای خبر: بانك , تولید , صادرات , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۳ بعلاوه ۱
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش