اجازه چین از WTO برای مجازات ۷ میلیارد دلاری آمریكا!

اجازه چین از WTO برای مجازات ۷ میلیارد دلاری آمریكا! میزان سنج: چین به سازمان تجارت جهانی (WTO) اعلام نمود كه می خواهد به تلافی عدم پایبندی واشنگتن به حكم مربوط به اختلاف سر تعرفه های دامپینگ آمریكا، هفت میلیارد دلار در سال روی این كشور تحریم اعمال نماید.به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، درخواست برای اجازه از WTO برای معرفی این تحریم ها احیانا به سال ها كشمكش حقوقی سر پرونده این مجازات و میزان آن منتهی می گردد.

چین این شكایت را در سال ۲۰۱۳ بیان كرد و درباره تعرفه های دامپینگ آمریكا روی صنایع مختلف همچون ماشین آلات و الكترونیك، صنعت فلزات و مواد معدنی با ارزش صادرات سالانه ۸.۴ میلیارد دلار در آن زمان شكایت نمود.

در درخواست اجازه چین كه از جانب WTO انتشار یافته، آمده است كه جدیدترین آمار نشان داده است این كشور سالانه ۷.۰۴۳ میلیارد دلار خسارت متحمل شده و ازاین رو طبق مقررات WTO، خواهان دریافت اجازه برای تولید موانع تجاری روی كالاهای آمریكایی به ارزش مشابه است.

چین در اختلافی در سال ۲۰۱۶ برنده حكم WTO شد و حكم مذكور سال قبل مجددا تایید شد.

این پرونده مربوط به شیوه محاسبه دامپینگ صادرات چینی كه به كالاهای ساخت آمریكا در بازار این كشور صدمه می زند از جانب وزارت بازرگانی آمریكا بود.

شیوه محاسبه آمریكا در پرونده های متعددی كه در WTO مطرح شده، غیرقانونی شناخته شده است.

این احكام بود كه سبب شد دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریكا كمپین اصلاحات WTO را راه اندازی كند و ماه گذشته اعلام نمود اگر این نهاد تغییر نكند، آمریكا امكان دارد از آن خارج شود.

بر اساس گزارش رویترز، چین ماه گذشته به WTO گفت مهلت تعیین شده برای آمریكا برای عمل به حكم صادره در ۲۲ اوت منقضی شده است.
5.0 / 5
4709
1397/06/21
19:51:02
تگهای خبر: بازار , تجارت , تولید , دلار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۲ بعلاوه ۴
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش