خودروسازان شركت های غیرمرتبط و زیان ده را واگذار كنند

خودروسازان شركت های غیرمرتبط و زیان ده را واگذار كنند میزان سنج: یك كارشناس صنعت خودرو اظهار داشت: خودروسازان در شرایط فعلی كه با تحریم خارجی و مشكلات داخلی مختلفی روبرو هستند می توانند با واگذاری شركت های غیرمرتبط و همینطور شركت های مرتبط زیان ده، به اصلاح ساختار مالی و كاهش هزینه های خود بپردازند.


حسن كریمی سنجری در گفت وگو با ایسنا، اظهار نمود: در طول چند دهه فعالیت صنعت خودرو، دو خودروساز بزرگ كشور در برهه های مختلف به دلایلی همچون فشارهای بیرونی وارد حوزه بنگاه داری در بخش هایی غیرمرتبط با خودروسازی شده اند.

وی با اشاره به اینكه این مورد سبب شده كه بخشی از منابع خودروسازی در حوزه های غیرمرتبط هزینه شود، تصریح كرد: ازاین رو در شرایط فعلی كه خودروسازان با مشكل كمبود شدید نقدینگی و زیان دهی مواجهند یكی از راهكارها برای بهبود وضعیت، واگذاری شركت های زیرمجموعه غیرمرتبط است.

این كارشناس صنعت خودرو افزود: بعضی از شركتهای زیرمجموعه غیرمرتبط خودروسازی زیان ده هم هستند كه این مورد سبب شده بخشی از منابع مالی صنعت خودرو صرف اداره این شركتهای زیان ده شود.

وی اضافه كرد: در این شرایط خودروسازان می توانند با واگذاری شركتهای زیرمجموعه غیرمرتبط با فرایند تولید خودرو و قطعات، از یك سو از دست بنگاه های زیان ده خلاص شده و از جانب دیگر نقدینگی به دست آمده از این واگذاری را صرف فرایندهای مالی این صنعت همچون پرداخت مطالبات قطعه سازان كنند.

كریمی سنجری با اشاره به اینكه متاسفانه بعضی از شركت های در رابطه با خودروسازی در صنعت خودرو هم زیان ده هستند، خاطرنشان كرد: در دو دهه گذشته تحت فشارهای برخی مسولان دولت و مجلس، خودروسازان برخی سایت های خودروسازی و قطعه سازی را در نقاطی از كشور بوجود آورده اند كه از نظر اقتصادی فعالیت آنها فاقد توجیه بوده است. هم اینك این سایت های زیان ده به بار اضافه ای بر گردن صنعت خودرو تبدیل گشته اند.

وی تصریح كرد: در این موارد هم خودروسازان می توانند با واگذاری سایت های تولید زیان ده خود به بخش خصوصی، اصلاح قابل ملاحظه ای در ساختار و هزینه های مالی انجام دهند.
5.0 / 5
4666
1397/07/19
15:31:57
تگهای خبر: تولید , دولت , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۱ بعلاوه ۲
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش