طبق اعلام گمرك

واردات دانه های روغنی افزایش یافت

واردات دانه های روغنی افزایش یافت میزان سنج: گمرك ایران از واردات دو میلیون و ۱۳۳ هزار تن دانه روغنی امسال آگاهی داد و اعلام نمود كه واردات كنجاله سویا هم به یك میلیون و ۶۱ هزار تن رسیده است.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، برمبنای اعلام گمرك ایران، دانه های روغنی همچون كالاهای اساسی هستند كه به میزان دو میلیون و ۱۳۳ هزار تن به ارزش یك میلیارد و ۴۱ میلیون دلار امسال وارد كشور شده اند كه افزایش چهار درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل را نشان داده است.
واردات كنجاله سویا هم در این مدت افزایش ۵۱ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است؛ به صورتی كه یك میلیون و ۶۱ هزار تن از این محصول به ارزش ۴۹۶ میلیون دلار وارد كشور شده است.
بر طبق این گزارش، ۹۰ درصد كالاهایی كه وارد گمرك می شوند در كمتر از سه روز ترخیص می شوند و در این بین ترخیص كالاهای اساسی در اولویت قرار دارد و گمركات مهم كشور برای ترخیص كالاهای اساسی به صورت شبانه روزی فعالیت می نمایند تا وقفه ای در واردات این كالاها احداث نشود. همین طور روند ترخیص این كالاها به صورت لحظه ای به كمك سامانه جامع گمركی در مركز پایش دفتر واردات گمرك رصد میگردد.
به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، دانه های روغنی بذرهایی هستند كه برای استخراج روغن از دانه آنها پرورش داده می شوند. با این همه این دانه ها بعنوان منابع با ارزش پروتئین هم مطرح هستند كه مابقی این محصول پس از روغن كشی برای موارد خوراك هم به كار می رود. همین طور روغن و كنجاله به یك اندازه اهمیت دارد و احتیاج به تجزیه های ویژه دارند كه در اینجا دقت در خلوص دانه اهمیت دارد.5.0 / 5
5061
1397/10/02
16:00:26
تگهای خبر: دلار , كالا , گمرك , متر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۴ بعلاوه ۴
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش