معاون امور صنایع وزارت صمت:

ثبت سفارش ها استانی شد، پشتیبانی از قطعه سازان صنعت خودرو

ثبت سفارش ها استانی شد، پشتیبانی از قطعه سازان صنعت خودرو میزان سنج: معاون امور صنایع وزارت صمت اظهار داشت: ثبت سفارش ها از این به بعد در خود استان ها انجام میگردد كه امیدواریم این كار زمینه تقویت تولید بومی و استانی را فراهم آورد.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، فرشاد مقیمی در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در اردبیل اظهار نمود: با افزایش اختیارات استان ها در حقیقت پشتیبانی از تولید و اشتغال به شكل عملی انجام میگردد به صورتی كه ما برای ۲۵ قلم كالای اساسی كه مواد كائوچو و سلولزی باز در میان آنها قرار دارد پرداخت ارز دولتی و واردات به اندازه مورد نیاز در دستور كار وزارت صمت قرار گرفته است.
وی با اشاره به اینكه هیچ واحد تولیدی خارج از ظرفیت تولید مواد اولیه دریافت نمی كند، اشاره كرد: مبنای ما خصوصاً در تامین مواد اولیه كارخانجات پتروشیمی رقم قید شده در پروانه بهره برداری است و به هیچ وجه خارج از پروانه بهره برداری مواد اولیه ای به این كارخانه ها اختصاص نمی یابد.
معاون امور صنایع وزارت صمت از ثبت سفارش به شكل استانی به همراه واردات محصولات و كالاها بدون محدودیت های خاص آگاهی داد و اظهار داشت: ما مقرر است دوشنبه هفته آینده نشستی را با مسئولان گمرك داشته باشیم كه امیدواریم صنعتگران و تولیدكنندگان مشكلات خودرا به وزارت صمت انعكاس دهند تا ما بتوانیم در این نشست موانع و مشكلات پیش رو را برطرف نماییم.
مقیمی بیان كرد: ما در كنار پشتیبانی از تولید محصولات باارزش افزوده بالاتر از صنایع قطعه سازی و وابسته به خودرو باز حمایت می نماییم به صورتی كه نمایشگاهی را باز از ۱۸ تا ۲۱ دی ماه با محوریت عرضه قطعات خودرو برگزار خواهیم كرد تا تولیدكنندگان داخلی بر طبق نیاز داخلی خودروسازان بتوانند محصولات آنها را تامین كنند.
وی رویكرد وزارت صمت را تعمیق تولید محصولات به شكل داخلی خصوصاً پشتیبانی از تولید قطعات صنعت خودرو اعلام نمود و اضافه كرد: ما در صنعت خودرو به سمت خوداتكایی و استفاده از توان داخلی حركت می نماییم و در این راستا از تولید لاستیك و سایر قطعات خودرو حمایت می نماییم كه در این زمینه خوشحال هستیم كه در استان اردبیل باز یكی از واحدها تولید قطعات هایلوكس را انجام می دهد.
معاون امور صنایع وزارت صمت افزود: ما به جای واردات با هدف كاهش قیمت تمام شده خودرو اهتمام می نماییم محصول نهایی را با تولید داخل به قیمت پائین تر عرضه نماییم كه در این زمینه قطعه سازان باید در پشتیبانی از تولید ملی تلاش مضاعفی انجام داده و در نقطه مقابل اهالی صنعت خودرو باز مطالبات تولیدكنندگان را پرداخت كنند.
مقیمی از تخصیص منابع مورد نیاز برای تامین مواد اولیه كارخانه آرتاویل تایر اردبیل و همین طور پشتیبانی از صنعت قطعه سازی خودرو، لوازم خانگی و نساجی و پوشاك آگاهی داد و اظهار نمود: طرح توسعه پوشاك و نساجی در اردبیل تهیه شده و ما در حد وسع و توان اهتمام می نماییم این طرح را عملیاتی و اجرایی نماییم.
او همینطور با اشاره به همكاری شهرك های صنعتی برای تامین زمین مورد نیاز به قیمت مناسب برای صاحبان حوزه صنعت و تولیدات این بخش، اشاره كرد: دولت حتی تا ۵۰ درصد هزینه های استقرار سرمایه گذاران را با تامین زیرساخت های موردنیاز در شهرك های صنعتی فراهم می آورد.5.0 / 5
4265
1397/10/06
15:14:59
تگهای خبر: توسعه , تولید , دولت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۲ بعلاوه ۱
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش