برای ذخایراستراتژیك انجام شد؛

واردات ۳۰ هزار تن مرغ به كشور، ترخیص محموله ۲۰هزار تنی گوشت قرمز

واردات ۳۰ هزار تن مرغ به كشور، ترخیص محموله ۲۰هزار تنی گوشت قرمز میزان سنج: معاون وزیر جهاد كشاورزی با اشاره به اینكه مجوز واردات ۳۰ هزار تن مرغ به كشور صادر گردیده است، اظهار داشت: این واردات به منظور تأمین ذخایر استراتژیك انجام می شود.به گزارش میزان سنج به نقل از مهر، مرتضی رضایی در حاشیه افتتاحیه نمایشگاه بین المللی دستاوردهای ۴۰ ساله بخش كشاورزی درباره آخرین وضعیت تولید مرغ در كشور گفت: با عنایت به اینكه پیش بینی می شد در سه ماهه چهارم سال (ماه های دی، بهمن و اسفند) مصرف مرغ افزایش پیدا كند، برنامه ریزی های لازم برای این كار انجام شده بود و در همین راستا از آبان ماه میزان جوجه ریزی افزایش یافت.
وی اضافه كرد: میزان جوجه ریزی در دی ماه سال قبل ۱۰۴ تا ۱۰۵ میلیون قطعه بود در حالیكه در دی ماه امسال این عدد به ۱۲۱ میلیون قطعه رسید و در بهمن ماه باز به همین میزان ۱۲۱ میلیون قطعه جوجه ریزی انجام شد ضمن اینكه برای پس از فروردین ماه برنامه ریزی شده میزان جوجه ریزی به ۱۲۸ میلیون قطعه برسد.
رضایی با اشاره به مجوز صادر شده برای واردات مرغ تصریح كرد: این مجوز از طرف وزارت صمت برای تأمین ذخایر استراتژیك صادر شده نه توزیع در بازار.
وی اضافه كرد: هم اكنون مجوز صادرات برای ۳۰ هزار تن مرغ به كشور صادر گردیده است.
معاون وزیر جهاد كشاورزی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینكه در زمینه تولید گوشت قرمز میزان تولید داخلی تغییری نكرده است، اظهار داشت: برای ایام پایانی سال ۲۰ هزار تن واردات این كالا در نظر گرفته شده بود كه این محموله ۲۰ هزار تنی در حال ترخیص است و برنامه ریزی شده برای شب عید وارد بازار شود.
رضایی درباره افزایش قیمت مرغ در بازار گفت: با عنایت به شرایط خوب تولید و توزیع قیمت این كالا از دو روز گذشته، روند كاهشی به خود گرفته است.


5.0 / 5
4237
1397/12/13
14:04:21
تگهای خبر: بازار , تولید , صادرات , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۱ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش