وزارت راه و شهرسازی اعلام كرد

رشد ۹۵ درصدی متوسط بهای مسكن در اسفند ۹۷

رشد ۹۵ درصدی متوسط بهای مسكن در اسفند ۹۷ میزان سنج: دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسكن وزارت راه و شهرسازی، گزارش وضعیت بازار مسكن در اسفندماه سال قبل و همین طور متوسط قیمت مسكن در بازه یك ساله ۹۷ را اعلام نمود.به گزارش میزان سنج به نقل از مهر، دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسكن وزارت راه و شهرسازی، گزارش وضعیت بازار مسكن در اسفندماه سال ۹۷ و باز گزارش تجمیعی وضعیت این بازار در ۱۲ ماهه سال قبل را اعلام نمود.
بر اساس این گزارش، در اسفند سال قبل (سال ۹۷) ۱۳ هزار و ۳۳ فقره مبایعه نامه به امضا رسید كه نسبت به اسفند ماه سال پیش از آن (۹۶) كه تعداد مبایعه نامه ها ۱۲ هزار و ۵۳۶ فقره بود، رشد ۳.۹ درصدی داشته است.
همچنین متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسكونی در تهران در آخرین ماه سال گذشته، ۱۱ میلیون تومان اعلام شده كه نسبت به اسفندماه ۹۶ كه این شاخص متری ۵ میلیون و ۶۲۸ هزار تومان بود، رشد ۹۵.۴ درصدی داشته است.
دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسكن وزارت راه و شهرسازی، بیشترین تعداد معاملات مسكن انجام شده در اسفندماه سال قبل را در منطقه ۵ با تعداد هزار و ۹۰۵ فقره مبایعه نامه عنوان و كمترین تعداد معاملات انجام شده را در منطقه ۱۹ با ۶۳ فقره مبایعه نامه ذكر كرده است.
از سوی دیگر گران ترین منطقه تهران در دو شاخص «آخرین ماه سال گذشته» و همین طور «كل سال ۹۷»، منطقه یك با میانگین هر متر ۲۴ میلیون و ۵۵۵ هزار تومان برآورد شده و ارزان ترین بخش باز به منطقه ۲۰ با میانگین هر متر ۴ میلیون و ۴۷۰ هزار تومان اختصاص دارد.
گفتنی است در ماه گذشته ۸ منطقه نخست تهران با دارا بودن هر متر بطور میانگین بالای ۱۰ میلیون تومان، جزو گران ترین مناطق پایتخت بوده كه پس از منطقه یك، منطقه سه با میانگین هر متر ۱۹ میلیون و ۳۴۶ هزار تومان و منطقه دو با متوسط متری ۱۶ میلیون و ۹۰۳ هزار تومان به ترتیب در رتبه های بعدی قرار دارد.
همچنین شش منطقه ۱۲، ۱۶، ۱۷، ۱۸، ۱۹ و ۲۰ با دارا بودن میانگین كمتر از ۶ میلیون تومان در هر متر مربع ارزان ترین مناطق تهران به حساب می آیند.
گزارش تجمیعی بازار مسكن در ۱۲ ماهه سال ۹۷
بر اساس این گزارش، در ۱۲ ماهه سال ۹۷، تعداد ۱۳۰ هزار و ۳۹۶ فقره مبایعه نامه به امضا رسید كه نسبت به ۱۲ ماهه سال ۹۶ كه این شاخص ۱۸۴ هزار و ۲۴۱ فقره مبایعه نامه بوده، كاهش ۲۹.۲ درصدی داشته است.
همچنین برمبنای اعلام دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسكن وزارت راه و شهرسازی، متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسكونی در ۱۲ ماهه سال گذشته، ۸ میلیون و ۲۴۱ هزار و ۹۰۰ تومان بود كه نسبت به ۱۲ ماهه سال پیش از آن (۹۶) كه این شاخص متری ۴ میلیون و ۸۱۶ هزار و ۳۰۰ تومان بود، رشد ۷۱.۱ درصدی داشته است.

5.0 / 5
4153
1398/01/22
00:04:31
تگهای خبر: بازار , قیمت , متر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۸ بعلاوه ۲
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش