مروری بر پرفروش ترین برندهای خودروهای برقی در اروپا

برند آسیایی در اروپا اول شد

برند آسیایی در اروپا اول شد میزان سنج: آمارها حاكی می باشد بعضی از برند و شركت های تولیدكننده خودرو های برقی در اروپا همچون نیسان، رنو و تسلا، میزان فروش بسیار بیشتری را نسبت به سایر رقبا به خود اختصاص داده اند.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، افزایش بیش از پیش خودرو های برقی و محبوبیت استفاده بیشتر از این خودرو های پاك، باعث شده است شركت های خودروسازی در سراسر جهان به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یك از برنامه های خود برای طراحی و تولید خودروهایی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی كنند.
برمبنای نموداری كه در گزارش موسسه تحقیقاتی و آماری jato آمده است، می توان دریافت كه برندهایی نظیر نیسان ژاپن، رنو فرانسه، تسلای آمریكا، فولكس واگن و بی. ام. و آلمان، اسمارت، هیوندای و كیا كره جنوبی، جگووار و اوپل موفق شده اند در سال ۲۰۱۸ میلادی بیشترین خودروی برقی و الكتریكی را در بازار كشورهای اروپایی عرضه نموده و به فروش برسانند.


طبق این نمودار، فروش خودرو های نیسان در سال قبل با ۱۲۲ درصد رشد و افزایش روبه رو شده است كه با فروش ۳۹ هزار و ۹۵۷ دستگاه در اروپا، در صدر موفق ترین و برترین برند شركت خودروسازی و عرضه كننده خودرو های برقی و الكتریكی قرار گرفته و توانسته از سایر برندهای برتر و بین المللی جهان سبقت بگیرد و رتبه نخست را به خود اختصاص دهد.
یكی از موفق ترین خودرو های برقی ارائه شده از طرف نیسان موتورز ژاپن، خودروی برقی نیسان لیف است كه بر اساس گزارش های پیشین در سال گذشته، نیسان لیف توانست با به فروش رساندن ۳۰۰ هزار دستگاه خودروی تمام برقی در جهان، رتبه نخست پرفروش ترین خودروی تمام الكتریكی در جهان را به خود اختصاص دهد و از رقبای خود سبقت بگیرد. بر طبق این آمار، بیشترین میزان فروش نیسان لیف در كشور ایالات متحده آمریكا به ثبت رسیده است، به شكلی كه تعداد ۱۱۴ هزار و ۸۲۷ دستگاه آن در ایالات متحده آمریكا، حدود ۹۰ هزار دستگاه در ژاپن و بالغ بر ۹۵ هزار دستگاه از این خودرو نیز در سایر نقاط جهان ( به ویژه در اروپا ) به فروش رسیده است.
شركت خودروسازی نیسان ژاپن در ماه اكتبر سال ۲۰۱۷ میلادی از نسل جدید این خودروی تمام برقی رونمایی نمود كه مقرر است فروش و عرضه آن در ایالات متحده آمریكا و كشورهای اروپایی از ماههای ژانویه و فوریه سال جاری میلادی ۲۰۱۸ آغاز شود.
پس از نیسان، خودرو های برقی برند فرانسوی رنو توانسته اند با فروش ۳۸ هزار و ۱۶۷ دستگاه در بازارهای اروپایی و ثبت رشد ۲۵ درصدی، در مقام دوم این لیست رده بندی جای بگیرند و پس از نیسان ژاپنی، اولین برند اروپایی باشند كه فروش موفقیت آمیز و بالایی را در كشورهای این قاره سبز به خود مختص كرده است. طبق آخرین آمارهای انتشار یافته، خودروی برقی رنو زوئی (Renault Zoe) در ژوئن ۲۰۱۹ توانست با فروش یك هزار و ۸۴۵ دستگاه در بازار فرانسه رتبه نخست پرفروش ترین برند خودروی برقی را در این كشور به خود اختصاص دهد.
خودرو های برقی تسلا نیز كه در جهان شهرت و آوازه زیادی داشته و تابحال توانسته اند نظر و توجه خیل عظیمی از مشتریان بازار خودرو را به خود اختصاص دهند، موفق شده است با فروش ۲۹ هزار و ۱۰ دستگاه، در مقام سوم پرفروش ترین برندهای تولید و عرضه كننده خودرو های برقی در اروپا بایستد. از محبوب ترین و پرفروش ترین مدلهای تسلا می توان به تسلا مدل ۳ و ایكس اشاره نمود.
فولكس واگن نیز كه سالهاست لقب پرفروش ترین برند اروپایی را از آن خود كرده و بیشترین سهم را از بازار فروش خودرو در قاره سبز دارد، با فروش ۲۳ هزار و ۷۳۸ دستگاه خودروی برقی در مقام چهارم این جدول رده بندی جای گرفته است. همین طور این خودروساز بزرگ یك رشد ۵۳ درصدی را نسبت به سال قبل برای خود به ثبت رسانده است.
بی. ام. و نیز بعنوان یكی دیگر از خودروسازان برتر آلمانی كه در بازارهای جهانی طرفداران فراوانی دارد، با یك رشد ۲۵ درصدی، ۱۸ هزار و ۱۸ دستگاه خودروی برقی در اروپا عرضه نموده و فروخته است.
فروش سایر برندهای عرضه كننده خودرو های برقی در قاره سبز نظیر اسمارت، هیوندای، كیا، جگووار و اوپل نیز به ترتیب ۱۳ هزار و ۱۷۸، ۱۲ هزار و ۲۷۴، هفت هزار و ۲۶، شش هزار و ۲۹۴ و دو هزار و ۳۸۱ دستگاه بوده است كه آنها را در رتبه های ششم تا دهم این لیست جای داده است.
منبع:

5.0 / 5
4246
1398/05/20
14:04:47
تگهای خبر: بازار , تولید , دستگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۶ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش