اذعان ترامپ به تحمیل هزینه جنگ بر شهروندان آمریكایی

اذعان ترامپ به تحمیل هزینه جنگ بر شهروندان آمریكایی میزان سنج: رئیس انجمن توزیع كنندگان و فروشندگان كفش آمریكا اعلام نمود تصمیم ترامپ برای به تاخیر انداختن وضع تعرفه ۱۰ درصدی روی واردات ۳۰۰ میلیارد دلار كالای چینی نشان دهنده این حقیقت است كه این تعرفه ها در واقع توسط آمریكایی ها پرداخت می شود.به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، انجمن توزیع كنندگان و فروشندگان كفش آمریكا با تصمیم رئیس جمهور این كشور برای به تاخیر انداختن وضع تعرفه روی ۳۰۰ میلیارد دلار كالای آمریكایی، نفس راحتی كشید.

مت پریست، مدیرعامل و رئیس این گروه در اطلاعیه ای اظهار نمود اعلام این خبر از جانب دولت ترامپ در واقع اذعان به این حقیقت بود كه تعرفه ها در واقع از جانب مردم آمریكا پرداخت می شوند و تصادفی نیست كه دولت اجازه داده كفش های چینی بدون افزایش مالیات وارد شوند تا قیمت های خرده فروشی در زمان تعطیلات افزایش پیدا نكند.

آمریكا وضع تعرفه های جدید روی بعضی از كالاهای وارداتی از چین را تا ۱۵ دسامبر با ذكر علل ایمنی، امنیت ملی، سلامتی و عوامل دیگر به تاخیر انداخت.

این كالاها شامل تلفن همراه، لپ تاپ، كنسول های بازی ویدئویی، اسباب بازی، نمایشگرهای كامپیوتر، پوشاك و كفش بودند.

سایر كالاهایی كه با تعرفه ۱۰ درصدی مواجهند طبق برنامه از اول سپتامبر هدف این تعرفه ها قرار می گیرند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریكا، در گفتگو با خبرنگاران اظهار نمود: این تاخیر برای اجتناب از لطمه دیدن خریداران آمریكایی در كریسمس امسال بود.

این خبر از جانب نماینده تجاری آمریكا درست چند دقیقه بعد از اینكه وزارت بازرگانی چین اعلام نمود لیو هی، معاون نخست وزیر چین با مقامات تجاری آمریكا مكالمه تلفنی انجام داده است، منتشر گردید.

در وال استریت سه شاخص اصلی سهام با استقبال از این تصمیم، بیشتر از دو درصد صعود كردند.

ترامپ اعلام نمود در اول اوت روی ۳۰۰ میلیارد دلار واردات چینی تعرفه ۱۰ درصدی وضع خواهد نمود و از چین بابت این كه به وعده های خود برای خرید بیشتر كالاهای كشاورزی آمریكایی عمل نكرده است، انتقاد نمود.

وی در توییتی كه روز سه شنبه ارسال كرد به این مورد اشاره داشت كه در مقابل این عمل انتظار اقدام متقابل از جانب چینی ها را دارد كه به معنای احتمال تغییر تصمیم پكن در مورد توقف خرید كالاهای كشاورزی آمریكایی خواهد بود.

تصمیم نماینده تجاری آمریكا در حالی اعلام شده كه نگرانی های رو به رشدی نسبت به كندی رشد اقتصاد جهانی وجود دارد. بانك آمریكایی گلدمن ساكس اوایل هفته جاری اعلام نمود كه نگرانی ها نسبت به این كه جنگ تجاری آمریكا و چین به ركود منجر شود، افزایش پیدا كرده است.

برخی از تحلیلگران اظهار كردند: تصمیم اخیر دولت آمریكا به معنای آخر جنگ تجاری نیست.

لیو هی، معاون نخست وزیر چین و ژانگ شان، وزیر بازرگانی چین كه مذاكره كنندگان تجاری این كشور هستند روز سه شنبه با استیون منوچین، وزیر خزانه داری و رابرت لایتیزر، نماینده تجاری آمریكا گفتگو كردند. خبرگزاری شینهوا در خبری اعلام نمود: مقامات چینی نسبت به تعرفه های تنبیهی كه مقرر است از اول سپتامبر اجرایی شوند اعتراض كردند.

مقامات مذاكره كننده تجاری دو كشور مقرر است تا دو هفته دیگر تماس تلفنی دیگری داشته باشند.

بر اساس گزارش شبكه خبری بی بی سی، دوطرف قرار بود دور دیگری از دیدارها را در سپتامبر در واشنگتن برگزار كند اما تیرگی روابط در دو هفته گذشته، برگزاری این دیدار را در هاله ای از ابهام فرو برده است.

منبع:

5.0 / 5
3983
1398/05/24
09:22:58
تگهای خبر: بانك , خرید , دلار , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۹ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش