معاون وزیر كار به مهر خبر داد

تهیه مدلهای جدید عملیاتی برای تأمین مسكن كارگران

تهیه مدلهای جدید عملیاتی برای تأمین مسكن كارگران میزان سنج: معاون امور اجتماعی و فرهنگی وزیر كار از تهیه مدلهای جدید عملیاتی برای تسهیل تأمین مسكن گروه های مختلف كارگری آگاهی داد.ابراهیم صادقی فر در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره آخرین وضعیت طرح «مسكن كارگری» كه در جلسه اخیر شورای عالی كار مطرح شده بود، گفت: رویكرد اصلی مورد نظر در این طرح، تامین مسكن دست یافتنی و مقرون به صرفه متناسب با توان اقتصادی خانوارهای كارگری فاقد مسكن با استفاده حداكثری از فرصت های قانونی همچون ماده ۱۴۹ قانون كار، ظرفیت های موجود و بهره گیری از اصل هم افزایی منابع با مشاركت دستگاه های دولتی و بخش خصوصی مرتبط، جهت كاهش هزینه های تولید و قیمت تمام شده مسكن خواهد بود.
وی اضافه كرد: در این طرح با شناسایی گروه های هدف و اولویت بندی آنها برمبنای فاكتورهای تعیین شده، متناسب با شرایط هر گروه جهت رفع دغدغه مسكن كارگران اقدام خواهد شد.
وی افزود: خوشبختانه اراده خوبی هم از طرف وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی و هم از طرف وزارت راه و شهرسازی وجود دارد تا مقوله مسكن كارگری با جدیت بررسی شود و موانع در این زمینه برطرف شوند.
صادقی فر اظهار داشت: ضمن اینكه رئیس جمهور نیز به صورت مستقیم به این مساله ورود كرده و در هفته كارگر تاكید داشته اند كه سوژه مسكن كارگری با جدیت مورد پیگیری قرار گیرد.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینكه همزمان تفاهم نامه ای با مشاركت وزارت راه و شهرسازی در حال تدوین است تا گروه های كارگری هدف شناسایی شوند، اضافه كرد: هم اكنون چند مدل مختلف برای تامین مسكن گروه های مختلف كارگری آماده كرده ایم تا شرایط تامین مسكن متناسب با وضعیت خانوار و گروهی كه در آن قرار می گیرند، تسهیل شود و برنامه های حمایتی مورد نیاز در نظر گرفته شود.
صادقی فر اشاره كرد: یكی از مهمترین موضوعات در این طرح، مشاركت و همكاری جامعه كار وتلاش در پروسه شناسایی كارگران فاقد مسكن می باشد تا با اقدامات حمایتی قسمتی از مشكلات كارگران كه در حوزه مسكن می باشد، برطرف شود.
این مقام مسئول درباره ضمانت عملیاتی شدن این طرح اظهار داشت: تابحال چندین جلسه با نمایندگان كارگری و كارفرمایی و سایر مراجع ذیربط در این زمینه برگزار شده است؛ همزمان جلساتی با وزارت راه و شهرسازی پیگیری می شود تا این طرح جنبه عملیاتی داشته باشد و صرفا به انعقاد یك تفاهم نامه بسنده نشود.
وی افزود: در چارچوب این طرح، مدلهای مختلف همچون تخصیص زمین، تامین مصالح ساختمانی با شرایط مناسب، پشتیبانی از تامین مسكن كارگران در چارچوب تعاونی، تسهیلات حمایتی یا سایر روش ها پیش بینی شده است تا كارگران برمبنای وسع مالی و سایر شاخص ها، در این طرح مورد حمایت قرار گیرند.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی، اشاره كرد: به هر حال روش های مختلف در حال بررسی هستند تا طی تفاهم نامه با وزارت راه و شهرسازی این طرح عملیاتی شود.


منبع:

5.0 / 5
4713
1398/07/23
15:37:29
تگهای خبر: تولید , دستگاه , دولت , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۲ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش