عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران:

برنامه مدون دولت برای كوچك سازی

برنامه مدون دولت برای كوچك سازی به گزارش میزان سنج عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران معتقد می باشد كه كوچك سازی دولت تنها با ادغام یك وزارتخانه اتفاق نمی افتد و دولت باید برای كوچك سازی یك برنامه مدون داشته باشد و برای اجرای آن هر سال 10 درصد از افراد با سابقه 20 سال خود را بازنشست نماید.


محسن حاجی بابا گفت: به نظر نمی رسد تفكیك وزارت بازرگانی از صنعت اجرایی شود و سه كمیسیون مجلس اعلام كرده اند كه مخالف این طرح هستند.
وی ادامه داد: اگر این تفكیك انجام شود به زیان است. اصل ادغام كار درستی بوده است اما فرایند تشكیل سازمان آن به اشتباه انجام شده است. مشكل خود ادغام نیست بلكه فرایند اجرا و برنامه ریزی و چارت سازمانی درست انجام نشده است.
عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران عنوان كرد: یعنی مشخص نشد كه ادغام چگونه باید انجام شود و باید چه معاونت هایی داشته باشد و چه بخش هایی باید حذف شوند. چون وقتی دو وزارتخانه با هم ادغام می شود باید بعضی از پست ها حذف شود هیچ كدام از این كارها انجام نشده است بنابراین اشكال در ادغام نیست اشكال در برنامه ریزی و مدیریت وزارتخانه است.
حاجی بابا تصریح كرد: در هیچ كدام از دولت های ما كوچك سازی عملی نشد به ویژه در دولت های نهم و دهم كه به حجم دولت اضافه شد و این ضعفی است كه به منابع كشور و تولید آسیب می زند چرا كه پست های اضافی برای خودش كار می تراشد.
وی اضافه كرد: كوچك سازی فقط مربوط به یك وزارتخانه نیست دولت ها تا امروز هیچ برنامه مدونی برای كوچك سازی نداشته اند و بیشتر منابع صرف بودجه جاری می شود. دولت باید یك برنامه مدون ۱۰ ساله تهیه كند و هر سال ۱۰ درصد از نیروی خود را كم كند و برای این كار باید هر سال معادل ۱۰ درصد نیروی كار خود با سابقه ۲۰ سال را بازنشسته اجباری كند تا شخص معادل ۲۰ روز حقوق خود را دریافت و فرصت داشته باشد كه كار جدید پیدا كند. باید توجه داشت كه كوچك سازی فقط با یك وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت اتفاق نمی افتد چون نمی تواند سهم آن چنانی داشته باشد.

 

5.0 / 5
5841
1396/05/03
15:35:07
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۲ بعلاوه ۲
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش