انتخاب رشته _ غول آخر كنكور

انتخاب رشته _ غول آخر كنكور میزان سنج: انتخاب رشته یكی از موضوعات داغ بین داوطلبان كنكور سراسری 99 است. داوطلبانی كه پس از شركت در كنكور منتظر اعلام نتایج اولیه هستند تا بتوانند متناسب با كارنامه اولیه خود انتخاب رشته كنند.به گزارش میزان سنج به نقل از مهر، کنکور سراسری ۹۹ پس از فراز و نشیب های متوالی به سبب شیوع کرونا، بالاخره انجام شد و داوطلبان کنکور سراسری ۹۹ در ایام ۲۹ مرداد تا یکم شهریور ماه در چهار روز متوالی در کنکور سراسری ۹۹ شرکت کردند. معمولاً نتایج اولیه کنکور سراسری یک ماه پس از برگزاری کنکور اعلام می شود. بعد از اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری ۹۹ و انتشار کارنامه اولیه کنکور، زمان انتخاب رشته کنکور سراسری شروع می شود و مدت زمان انتخاب رشته معمولاً یک هفته الی ده روز است. داوطلبان کنکور سراسری ۹۹ موظف می باشند تا در مدت زمان مشخص انتخاب رشته، فرم نهایی انتخاب رشته خودرا تنظیم و تدوین کنند و در نهایت کد رشته های موجود در فرم انتخاب رشته خودرا وارد بخش مربوط به انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۹ در سایت سازمان سنجش وارد کنند. در سایت زیر می توانید اطلاعات مورد نیاز خود مثل: شانس قبولی با رتبه، چیدمان، استعداد سنجی و … را به دست آورید.
https: //final.۳gaam.com/
انتخاب رشته _ نتایج و کارنامه اولیه کنکور سراسری ۹۹
اولین گام برای انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۹ چیست؟ اگر به دنبال پاسخ این سوال هستید، با ما همراه باشید؛ چونکه می خواهیم با یکدیگر مراحل انتخاب رشته را طی نماییم.
برای انتخاب رشته کنکور ۹۹ ابتدا باید از رتبه کنکور خود مطلع شویم. در کارنامه اولیه کنکور سراسری دو رتبه وجود دارد: رتبه در سهمیه و رتبه بدون سهمیه. آنچه که در انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۹ اهمیت دارد، بنا بگفته سازمان سنجش رتبه در سهمیه است.
بعد از اطلاع از رتبه در سهمیه و تأثیرگذاری و شرایط اثربخشی آن روی انتخاب رشته کنکور، به سراغ گام دوم انتخاب رشته می رویم.
انتخاب رشته استعداد سنجی برای انتخاب رشته ها
در گام دوم انتخاب رشته، انتخاب های مد نظرتان را تعیین کنید. به چه رشته هایی علاقه دارید؟ در چه رشته هایی مهارت و استعداد بیشتری دارید؟
به این سوالات پاسخ دهید تا بتوانید رشته های مد نظرتان برای انتخاب رشته کنکور سراسری را پیدا کنید. اگر در استعدادیابی و کشف توانایی های شغلی تان گرفتار مشکل شده اید به سراغ نرم افزار انتخاب رشته کنکور ۳ گام بروید. در نرم افزار انتخاب رشته کنکور سراسری ۳ گام یک سری پرسشنامه و آزمون های شخصیت شناسی و استعداد سنجی مثل آزمون شغلی هالند وجود دارد که به شما کمک می نماید تا بتوانید دست به انتخابی سنجیده بزنید.
راه دیگر برای کشف مهارت ها و استعدادهایتان این است که ابتدا نقاط ضعف و قوت خودرا بشناسید و بعد رشته هایی را که دوست دارید، انتخاب کنید. این همان راهی است که سینا برای کشف استعدادها در انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۹ انتخاب نموده است. سینا رتبه نسبتاً خوبی آورده است و احتمال قبولی در رشته های خوب و برتر را دارد. حالا در انتخاب رشته کنکور خود مانده است که روزنامه نگاری را بزند یا دبیری جامعه شناسی. سینا برای تصمیم گیری بین این دو رشته جدول هایی به شکل زیر رسم کرده است.


سینا پس از رسم این دو جدول (جدول نقاط ضعف و قوت جدول مزایا و معایب رشته ها و آینده شغلی آن ها) و تطبیق موارد موجود در دو جدول با یکدیگر، به این نتیجه خواهد رسید که کدام رشته برای او مناسب خواهد بود.
نکته: علاوه بر کشف استعدادها و مهارت های خود باید به این مساله فکر کنید که آیا با رتبه ای که کسب کرده اید در رشته مورد علاقه تان قبول می شوید یا خیر!
انتخاب رشته _ چیدمان و اولویت بندی انتخاب رشته
گام سوم انتخاب رشته، اولویت بندی انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۹ است. در این مرحله داوطلب با اطلاع از رتبه کنکور خود، استعدادها و مهارت های خود، و احتمال قبولی در رشته های مورد نظرش دست به انتخاب و چیدمان می زند. در واقع داوطلب رشته هایی را که می خواهد در آن ادامه تحصیل کند، از سایر رشته های گروه آزمایشی اش جدا می کند. تعداد انتخاب های شما برای درج در فرم انتخاب رشته کنکور سراسری سازمان سنجش ۱۵۰ انتخاب خواهد بود.
در انتخاب رشته تمام شرایط خود همچون فاصله شهر محل زندگی با دانشگاه، هزینه ها، علایق و … را در نظر بگیرید و سپس به ترتیب اولویت تان بچینید. این نکته را در نظر بگیرید که اگر رشته اول را قبول بشوید، انتخاب های بعد آن از طرف سازمان سنجش بررسی نخواهد شد.
در نهایت وقتی فرم انتخاب رشته خودرا برمبنای اولویت ها چیدید، آنرا وارد بخش انتخاب رشته کنکور سراسری سازمان سنجش کنید.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.


منبع:

5.0 / 5
2019
1399/06/27
01:01:40
تگهای خبر: سازمان , سایت , سنجش , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۲ بعلاوه ۴
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش