وزیر صمت:

رونق تولید داخلی لوازم خانگی

رونق تولید داخلی لوازم خانگی به گزارش میزان سنج وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: پیش بینی ما این است که تا آخر سال تولید خودرو 50 درصد افزایش یابدبه گزارش میزان سنج به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، علیرضا رزم حسینی در حاشیه مراسم افتتاح طرح های توسعه ای یک گروه صنعتی تولیدکننده لوازم خانگی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تولید لوازم خانگی گروه صنعتی مذکور نسبت به پیش از تحریم ها افزایش ۸ برابری داشته و عمق ساخت داخل نیز تا ۸۵ درصد افزایش یافته است که خود نشانگر تبدیل محدودیت ها و تحریم ها به فرصت هاست.
فرصت مناسب تحریم ها برای قطع وابستگی
وی افزود: بااینکه تحریم ها در اقتصاد کشور فشارهایی وارد کرده اما برای توسعه عمق ساخت داخل، داخلی سازی برای قطع وابستگی و افزایش تولید شرکت های داخلی فرصت مناسبی را ایجاد کرده است.
وزیر صمت همین طور اشاره کرد: تولید کنندگان با افزایش کیفیت محصولات به سمت افزایش سهم خود در بازار و ایجاد هدف های صادراتی پیش رفته اند.
جهش تولید در لوازم خانگی اتفاق افتاده است
رزم حسینی سیاست وزارت صمت را تقویت و پشتیبانی از بنگاه های تولیدی به خصوص در وضعیت تحریم عنوان نمود و افزود: جهش تولید در لوازم خانگی اتفاق افتاده و در خودرو نیز با پیش بینی افزایش ۵۰ درصدی تولید تا آخر سال محقق می شود.
وی کاهش بروکراسی اداری و کنترل و نظارت بر بازار را همچون حمایت ها عنوان نمود و اظهار داشت: حتی اگر تحریم ها برداشته شود ساخت داخل و استفاده از محصولات داخلی در اولویت خواهد بود که این سیاست نظام نیز می باشد.
وزیر صمت افزود: اگر محصولی در داخل امکان ساخت دارد جلوی واردات آنرا خواهیم گرفت تا تولید داخلی تقویت شود و توسعه یابد.


منبع:

5.0 / 5
953
1399/09/22
12:28:16
تگهای خبر: بازار , تجارت , توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۴ بعلاوه ۴
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش