قابل توجه مسوولان وزارت كشاورزی

حواستان به جوجه های یك روزه هم باشد!

حواستان به جوجه های یك روزه هم باشد! به گزارش میزان سنج مشاور اتحادیه مرغداران گوشتی اظهار داشت: برمبنای آمارها میزان جوجه در کشور کم نیست اما سوال اینجاست که چرا باید در این فصل قیمت جوجه یکروزه بالا باشد؟محمدعلی کمالی در گفت و گو با ایسنا، با اعلان اینکه سوال اینجاست که چرا باید در این فصل قیمت جوجه یکروزه بالا باشد، اظهار داشت: مرغداران جوجه یکروزه را بیش از ۵۶۰۰ تا ۶۰۰۰ تومان خریداری می کنند و قیمت مصوب ۴۲۰۰ تومان رعایت نمی گردد.

وی افزود: برمبنای آمارهای اعلام شده جوجه کم نیست و از شروع ماه تا امروز حدود ۷۷ میلیون قطعه جوجه تولید شده است.

مشاور اتحادیه مرغداران گوشتی افزود: انتظار می رود معاونت امور دام وزارت جهاد کشاورزی و انجمن جوجه یکروزه به موضوغ افزایش قیمت جوجه یکروزه ورود و آنرا کنترل کنند.

وی در پاسخ به این پرسش که از چه زمانی قیمت جوجه بالا رفته است و آیا این افزایش قیمت ممکنست در قیمت مرغ هم اثرگذار باشد یا خیر؟ اظهار داشت: حدود یک ماه است که تولیدکنندگان جوجه را بیش از قیمت مصوب خریداری می کنند و امیدواریم که این افزایش قیمت بر قیمت مرغ اثری نگذارد. البته عامل اصلی موثر در قیمت مرغ، نهاده است که هم اکنون برای ۵۰ روز پرورش نهاده تامین شده است. اما نباید از این مساله نیز غافل شد که قیمت جوجه ۱۲ تا ۱۳ درصد بر قیمت تمام شده مرغ اثرگذار می باشد.

وی با اعلان اینکه هزینه های تولیدی برمبنای جوجه ۴۲۰۰ تومانی حساب شده نه جوجه ۶۰۰۰ تومانی، اظهار داشت: از وزارت جهاد کشاورزی درخواست کردیم که توجه بیشتری به این مساله داشته باشد.

منبع:

5.0 / 5
1344
1400/01/23
15:29:25
تگهای خبر: تولید , خرید , قیمت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۲ بعلاوه ۴
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش