با پیگیری های دیوان محاسبات انجام شد

واریز ۶۵۰ میلیارد تومان از معوقات حقوق دولتی معادن به حساب دولت

واریز ۶۵۰ میلیارد تومان از معوقات حقوق دولتی معادن به حساب دولت دیوان محاسبات اعلام نمود که 650 میلیارد تومان از معوقات حقوق دولتی معادن به حساب دولت واریز شد و مقرر شده است تا اختتام خردادماه سال جاری وجه معادل 2 هزار میلیارد تومان دیگر نیز واریز شود.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، به نقل از دفتر روابط عمومی و امور بین الملل دیوان محاسبات کشور، موضوع ترک فعل درباب عدم وصول حقوق دولتی معادن در دستورکار دادسرای دیوان محاسبات قرار گرفته است.
بر طبق تازه ترین گزارش در این رابطه، برابر خوداظهاری مسئولین سازمان صنعت، معدن وتجارت در استان های مختلف، مشخص شده است که بیش از ۱۵ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان حقوق دولتی از معادن معوق مانده است که بعد از وصول، ۶۵ درصد از این وجوه به وزارت صنعت، معدن وتجارت اختصاص می یابد تا در راه اکتشافات جدید و توسعه بخش معدن به مصرف برسد و عدم وصول بموقع، سبب تاخیر در اجرای سیاست ها و رشد و توسعه بخش معادن خواهد شد.
پیگیری های دیوان محاسبات در سال ۱۳۹۹ به واریز ۶۵۰ میلیارد تومان به حساب منجر گردید و مقرر شده است تا اختتام خردادماه سال جاری وجه معادل ۲ هزار میلیارد تومان دیگر نیز واریز شود و این روند پیگیری ها تا تحقق کامل حقوق دولت ادامه خواهد یافت.
بر طبق این گزارش طبق ماده ۱۴ قانون معادن مصوب سال ۱۳۷۷ و همین طور ماده ۱۲ قانون اصلاح معادن مصوب سال ۱۳۹۰، دارندگان پروانه بهره برداری از معادن می بایست درصدی از بهای ماده معدنی در سر معدن را به نرخ روز تحت عنوان حقوق دولتی به دولت پرداخت نمایند.
دیوان محاسبات کشور قبل از این با انتشار گزارشی از وضعیت صنعت فولاد و هشدار نسبت به پایان ذخایر سنگ آهن، بر لزوم سرعت بخشی در اکتشاف معادن جدید تاکید کرده بود.5.0 / 5
1131
1400/02/12
23:01:17
تگهای خبر: تجارت , توسعه , دولت , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۱ بعلاوه ۴
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش