44 درصد ثبت سفارش ها در تهران

44 درصد ثبت سفارش ها در تهران به قول رئیس اداره بازرگانی خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) استان تهران در دو ماهه نخست سال جاری ۳۷ هزار و ۶۱۳ پرونده ثبت سفارش در کشور تشکیل شده که ۴۴ درصد آنها در ارتباط با تهران بوده و ماشین آلات صنعتی، مواد اولیه و کالاهای اساسی هم بیشترین کالاهای وارداتی هستند.


هوشنگ رضائی ثمرین در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: در دو ماهه نخست سال جاری ۴۴ درصد از ثبت سفارشات کل کشور در تهران انجام شده است. همینطور بر مبنای آمار عرضه شده از جانب سامانه جامع تجارت بالغ بر ۱۰ هزار و ۵۹۹ پرونده ثبت سفارش توسط کارشناسان سازمان صمت استان تهران تائید شده است.
به قول وی از ابتدی سال تا آخر اردیبهشت بالغ بر ۱۶ هزار و ۵۲۹ پرونده وارد کارتابل سازمان صمت تهران شده است که تعداد ۱۰ هزار و ۵۹ پرونده یعنی ۶۴ درصد تایید ومابقی آن رد و یا در دست بررسی کارشناسان است.
رئیس اداره بازرگانی خارجی سازمان صمت با اشاره به اینکه تعداد کل سفارشات انجام شده درکشور ۳۷ هزار و ۶۱۳ پرونده بوده، اظهار داشت که تعداد ۲۷ هزار و ۱۵۷پرونده یعنی ۷۲ درصد آن تایید و ۴۴۹۴ پرونده هم رد شده است و الباقی توسط کارشناسان در دست بررسی می باشد.
۶۰ درصد کارت بازرگانی ها در تهران فعال است
همینطور به قول این مقام مسئول تعداد کارت بازرگانی فعال استان تهران برابر با ۱۳ هزار و ۱۶۳ فقره، یعنی بالغ بر ۶۰ درصد کارت فعال کل کشور است.
رضائی ثمرین بیشترین کالای وارداتی را ماشین آلات صنعتی، مواد اولیه و کالاهای اساسی عنوان نمود و اظهار داشت: به منظور کمک به تولید داخل و داخلی سازی تولید، صدور مجوز واردات برای کالاهایی که تولید داخل دارند با دقت خاص صورت گرفته و از ورود کالاهایی که در داخل کشور تولید می شود هم جلوگیری خواهد شد.
گفتنی است که طبق گزارش های دریافتی ایسنا، فعالان اقتصادی معتقدند در مواردی برای ممنوعیت واردات یک کالا ظرفیت سنجی درستی صورت نمی گیرد و تولید داخل نیاز کشور را مرتفع نمی نماید. نمونه اخیر آن هم در زمینه مواد اولیه تولید پوشاک اتفاق افتاده است. همینطور در مواردی ناهماهنگی هایی وجود دارد که سبب می شود بعد از انجام ثبت سفارش به علت وجود مشابه داخلی در کشور، واردات انجام نشود.
منبع:

5.0 / 5
1085
1400/03/10
10:45:37
تگهای خبر: تجارت , تولید , سازمان , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۶ بعلاوه ۲
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش