سبزی:

رانت موجود در حوزه توزیع نهاده های کشاورزی برداشته شود

رانت موجود در حوزه توزیع نهاده های کشاورزی برداشته شود به گزارش میزان سنج مرکزی نماینده ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در حوزه مشکلات نهاده های دامی و کشاورزی، کمبود یک قسمت قضیه است و بی عدالتی در توزیع نهاده ها مشکل دیگری است، برخی افراد نهاده را در بازار آزاد می فروشند تا جایی که دست تولیدکننده واقعی به نهاده نمی رسد، بر این اساس باید بر این مهم نظارت شود تا رانت در این حوزه برداشته شود.


حجت الاسلام سبزی پنجشنبه ۱۵ مهرماه در جریان بازدید وزیر جهاد کشاورزی از عشایر زرندیه، در جمع روستاییان و عشایر روستای قشلاقی لقو اظهار نمود: سال جاری برای نخستین بار در مجلس بودجه ای برای محرومیت زدایی تصویب گردید.
وی با اشاره به اینکه خدمات زیادی به محرومان عرضه شده ولی کافی نیست، اضافه کرد: مشکلات و محرومیت های کسانی که در خط مقدم تولید هستند و عشایر هم همچون همین افراد هستند بسیار است و باید رفع گردد. بر این اساس انتظار می رود که مسؤلان به صورت شبانه روزی کار کنند و در خدمت مردم باشند.
سبزی اظهار نمود: عشایر باوجود مشکلاتی که در حوزه تأمین نهاده دارند، در خط مقدم تولید فعالیت می نمایند و توقع چندانی هم ندارند. رفع مشکلات عشایر همت جهادی می خواهد بخصوص این که مردم هم در این امور مشارکت می کنند.
وی یکی از اشکالات اساسی کشاورزان ساوه و زرندیه را تعارض با منابع طبیعی دانست که باید هرچه زودتر حل شود و تکلیف کشاورزان معلوم شود تا بتوانند برای زمین هایشان سند بگیرند و اظهار داشت: امید است با اجرایی شدن طرح های کشاورزی موجود، موانع موجود در راه تولید برطرف شود و کشاورز دغدغه نداشته باشد.
سبزی اظهار نمود: در حوزه مشکلات نهاده های دامی و کشاورزی، کمبود یک قسمت قضیه است و بی عدالتی در توزیع نهاده ها مشکل دیگری است، برخی افراد نهاده را در بازار آزاد می فروشند تا جایی که دست تولیدکننده واقعی به نهاده نمی رسد، بر این اساس باید بر این مهم نظارت شود تا رانت در این حوزه برداشته شود.
وی با اشاره به اینکه بحث آب کشاورزی هم مساله دیگری است، اظهار داشت: ما در زرندیه دشت ممنوعه داریم. در این منطقه چاه هایی حفر شده است، مساله اینجاست که بعضی چاه ها ۳۰۰ خانوار را پوشش می دهند و در طرف دیگر برخی شرکتهای خصوصی به تنهایی چندین چاه دارند و اگر بحث تعدیل چاه ها مطرح باشد نباید برای هر دو یک نسخه پیچیده شود چون در این صورت آن خانوارها متضرر می شوند چون زمینهای کشاورزی آنها غرقابی است.
این نماینده مجلس اظهار داشت: تا وقتی که جهاد کشاورزی به سمت مکانیزاسیون آبیاری نرفته این تعدیل های چاه ها نباید صورت بگیرد.

منبع:

5.0 / 5
76
1400/07/15
20:24:30
تگهای خبر: بازار , تولید , خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۹ بعلاوه ۵
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش