مدیرعامل ذوب آهن اصفهان:

امکان ساخت یک میلیون واحد مسکونی در سال را داریم

امکان ساخت یک میلیون واحد مسکونی در سال را داریم به گزارش میزان سنج مدیرعامل ذوب آهن اصفهان ضمن تاکید بر این که تحریم های داخلی بیشتر از تحریم های خارجی چالش برانگیز هستند، اطمینان داد که طرح ساخت یک میلیون مسکن با عنایت به ظرفیت های موجود در کشور قابل اجرا خواهد بود اظهار داشت: احتیاج به تشکیل اتاق فکری با حضور تمامی تولیدکنندگان و به منظور بررسی راه ها و رفع موانع برای رسیدن به یک میلیون واحد مسکونی داریم.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، منصور یزدی زاده در نشست خبری بامداد امروز (سه شنبه) خود در دهمین نمایشگاه بین المللی فرصت های سرمایه گذاری در معدن و صنایع معدنی ایران (ماینکس) اظهار نمود: ظرفیت تولید فولاد ما به ۴۰ میلیون تن رسیده است و مشکلی در جهت تأمین فولاد یک میلیون واحد مسکونی نداریم. مهم ترین مشکل ما در زمینه بوروکراسی های اداری است و بخصوص در بحث صدور مجوزها، پروانه های بهره برداری و… است؛ بنابراین بایستی اتاق فکری با حضور تولیدکنندگان شکل گیرد که در آن دغدغه تولیدکنندگان فولاد و سایر صنایع در رابطه با مسکن مطرح و موانع و اقدامات لازم برای تحقق ساخت یک میلیون واحد مسکونی بررسی شود.
مدیرعامل ذوب آهن اصفهان افزود: امیدواریم با عنایت به شرایط تحریمی که بیشتر داخلی هستند، موانع موجود برطرف شود. تابحال مانعی به لحاظ تحریم ها در واردات و صادرات نداشته ایم و بیشتر تحریم های ما داخلی است. ذوب آهن اصفهان و شرکت میدکو تنها تولیدکنندگان کوره بلند فولاد در کشور می باشند که به علت خروج معدنی ها از تخصص خودشان با مشکلات فراوانی برای تأمین سنگ آهن مواجه هستند؛ بنابراین با عنایت به شرایط موجود باید به سمت واردات مواد اولیه رفت.
وی با اشاره به اینکه بیشتر از ۱۵ نوع محصول جدید برای سال جاری در سبد محصولات تولیدی ذوب آهن اصفهان وجود دارد که تابحال بی سابقه بوده است، اظهار داشت: محصولاتی که در ذوب آهن ساخته شده دارای ارزش افزوده بالایی هستند. همینطور در تولید ریل در ذوب آهن اصفهان به محصولات باکیفیت و ظرفیت مناسب رسیده ایم. در ارتباط با صادرات ریل نیز، با عنایت به توان تولید ریل ۳۶ متری و وجود قابلیت حمل آنها به دنبال بازارهای صادراتی در این عرصه هستیم. امیدواریم قراردادهای جدیدی منعقد شود و شاهد صادرات بیشتر ریل باشیم.
یزدی زاده خاطرنشان کرد: با عنایت به این که ذوب آهن کمترین بهره را از یارانه انرژی دریافت می کند و خود تأمین کننده برق و گاز است، امیدواریم در زمستان مشکلی در زمینه انرژی نداشته باشیم. با عنایت به کوره بلند بودن ذوب آهن اصفهان در زمستان با محدودیت گاز مشکلی نخواهیم داشت. با عنایت به نوع تکنولوژی تولید، کمبود گاز هم چندان تهدیدی برای ذوب آهن محسوب نمی شود؛ امیدواریم سایر صنایع فولادی هم در این حوزه مشکلی نداشته باشند.
مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان با اشاره به اینکه افزایش هزینه بایستی دارای معیار باش اظهار داشت: البته از سال قبل میزان هزینه های ما در کمترین حالت ممکن نسبت به شاخصهای دیگر بوده است. به صورت کلی در شرایط خوبی قرار داریم و همین مبحث سبب شده تا بانکها جهت استفاده ذوب آهن از تسهیلات، استقبال کنند.
وی تصریح کرد: صحبت های وزیر نشان داده است که اظهار نظرها کارشناسی است. امروز در زنجیره فولاد تنها مشکل توزیع عادلانه مواداولیه است. در این حوزه انتظار داریم دولت بیشتر ورود کرده و موانع را رفع کند. ضمن این که عدم دخالت دولت در قیمت گذاری فرکانس بسیار خوبی داشته است.
منبع:

5.0 / 5
241
1400/08/11
23:05:29
تگهای خبر: امداد , بازار , بانك , تكنولوژی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۳ بعلاوه ۲
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش