نظر بخش خصوصی در مورد آزادسازی نرخ ارز

نظر بخش خصوصی در مورد آزادسازی نرخ ارز به گزارش میزان سنج عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران می گوید بخش خصوصی در سالهای گذشته بارها اعلام نموده که طرفدار آزادسازی نرخ ارز است؛ به این مفهوم که با چند نرخی کردن ارز یا پایین نگه داشتن دستوری قیمت ها مخالف بوده و اعتقاد دارد بر مبنای عرضه و تقاضا و آنچه که در بازار رخ می دهد، باید قیمت را تغییر داد.


مهدی معصومی اصفهانی در گفت و گو با ایسنا، اضافه کرد: البته این به هیچ عنوان به مفهوم طرفداری از بالا رفتن قیمت ارز نیست بلکه ما معتقدیم که اگر افزایش یا کاهش قیمتی رخ می دهد باید بر مبنای حقیقت ها و روند حرکتی بازار باشد.
وی ضمن اشاره به برنامه ریزی برای اصلاح نظام پرداخت یارانه ها خاطرنشان کرد: ارز ترجیحی یکی از عواملی بود که قیمت ها را با آنچه که در بازار وجود داشت متفاوت می کرد. در ایام گذشته هم بحث از نرخ ۲۳ هزار تومانی برای بازار نیما بوده است. این مورد هم خود می تواند به عاملی برای فاصله و رانت تبدیل گردد و اگر مدیریت نشود، مشکل ساز خواهد شد.
عضو اتاق بازرگانی تهران با اشاره به اینکه تأمین نقدینگی واحدهای تولیدی یکی از اصلی ترین عواملی است که فعالان اقتصادی نگران آن هستند، تصریح کرد: در کنار دغدغه هایی که برای مصرف کننده نهایی وجود دارد، باید توجه کرد که تأمین مالی واحدهای تولیدی هم یکی از اشکالات اقتصاد ما در ماه های گذشته بوده و در صورتیکه راهی برای برون رفت از شرایط فعلی پیدا نشود، بطور قطع مشکلات به جای خود باقی خواهد ماند.5.0 / 5
179
1401/02/21
20:20:57
تگهای خبر: بازار , تولید , قیمت , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۹ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش