عضو اتاق بازرگانی ایران هشدار داد

وضعیت نامطلوب بیمه کالاهای صادراتی

وضعیت نامطلوب بیمه کالاهای صادراتی به گزارش میزان سنج عضو اتاق بازرگانی ایران می گوید: نه تنها به علت تحریم، نمی توانیم از مزیت های بیمه بهره ببریم، سطح پوشش ها بخصوص در صادرات محصولات فسادپذیر نامطلوب است و باید مورد بازبینی قرار بگیرد.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، امیر عابدی، رئیس کمیسیون صادرات اتاق ایران مساله بیمه تجاری را بسیار مهم و ضروری دانست و تصریح کرد: شاید امروز به علت تحریم ها شرایط استفاده از بیمه مناسب نباشد و مانند نقل وانتقالات بانکی با محدودیت های شدیدی مواجه باشیم؛ اما با در نظر گرفتن دو بال تجارت یعنی صادرات و واردات باید اذعان داشت، در واردات این امر غیر ممکن است ولی در صادرات با عنایت به مذاکرات و موافقت نامه اوراسیا تا حدی امکان استفاده از ظرفیت بیمه وجود دارد.
او افزود: صادرکنندگان ایرانی در حوزه کالاهای فسادپذیر با ریسک های بالایی دست به گریبان هستند و متاسفانه بخش بیمه ای در این عرصه بسیار ضعیف است تا آنجایی که این بخش بیشترین درگیری را با شرکتهای بیمه دارد و ضریب اطمینان در این عرصه بسیار پایین است.
این فعال اقتصادی به سایت اتاق ایران اظهار داشت: اگر قرار باشد در بخش بیمه ای رویکرد توسعه گرایانه داشته باشیم باید در مذاکرات بین المللی در کنار مسائل مالی و بانکی، بیمه را هم لحاظ نماییم. ازاین رو باید از ظرفیت اوراسیا بهره گرفت و همکاری با شرکتهای بیمه ای هم سطح در کشورهای منطقه بخصوص کشورهایی مانند روسیه را با دیپلماسی فعال در اولویت قرار دهیم.
به اعتقاد عضو هیات نمایندگان اتاق ایران در این عرصه صندوق ضمانت صادرات می تواند نقش موثری داشته باشد.
عابدی تصریح کرد: بانک و بیمه دو رکن مهم و به هم پیوسته در تجارت هستند و می توانند زمنیه توسعه صادرات و واردات را مهیا کنند.
منبع:

5.0 / 5
217
1401/05/19
22:29:38
تگهای خبر: بانك , بیمه , تجارت , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۱ بعلاوه ۱
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش