صدمه اختلال اینترنت به صنعت تبلیغات

صدمه اختلال اینترنت به صنعت تبلیغات به گزارش میزان سنج، نایب رییس اتحادیه چاپ دیجیتال و لیتوگرافی اظهار داشت که وضعیت فعلی با ایجاد محدودیت در فضای مجازی این صنعت را گرفتار مخاطره کرده و ناآرامی ها نخستین صدمه خویش را به تبلیغات زده اند؛ چون که کسب و کارها در گام نخست برای کنترل هزینه، تبلیغات را حذف می کنند.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، جلال ذکایی - نایب رییس اتحادیه چاپ دیجیتال و لیتوگرافی - در نشست خبری با اشاره به اینکه این اتحادیه ۱۲ رسته را زیر پوشش خود قرار داده، اظهار داشت: بزودی با هماهنگی های انجام شده با اتاق اصناف ایران دو رسته دیگر هم زیرمجموعه این اتحادیه قرار خواهد گرفت. مجوز ۲۰۰۰ کانون تبلیغات از جانب وزارت فرهنگ صادر شده و هم اکنون ۵۰۰ کانون تبلیغات به صورت فعال در کشور فعالیت دارند که تنها ۷۰ نفر عضو اتحادیه هستند. بنابراین به دنبال ساماندهی کانون ها و تسهیل دریافت مجوز صنفی برای این بخش هستیم تا بتوانند با فعالیت قانونی و رسمی از امکانات اتحادیه هم بهره مند شوند.
ذکایی ضمن اشاره به ظرفیت سرمایه گذاری صنعت تبلیغات، خاطرنشان کرد: می توانیم شرایط مناسبی را برای جوانان جویای کار فراهم نماییم با این وجود این صنعت بسیار حساس و صدمه پذیر است و با هر شوکی گرفتار مشکل می شود. برای مثال وضعیت فعلی با ایجاد محدودیت در فضای مجازی این صنعت را گرفتار مخاطره کرده است. همینطور ناآرامی ها نخستین صدمه خویش را به تبلیغات زده اند؛ چونکه کسب و کارها در گام نخست برای کنترل هزینه، تبلیغات را حذف می کنند. این در شرایطی است که ظرفیت کار تبلیغاتی بسیار گسترده است.
به قول نایب رییس اتحادیه لیتوگرافی، آمار دقیقی از زیان این صنف از اختلال در اینترنت وجود ندارد، اما شنیده ها حاکی از صدمه ۱.۵ میلیارد دلاری کسب و کارهای مجازی با ایجاد محدودیت در اینترنت است. شرایط کنونی ضربه جدی به بازاریابی دیجیتال وارد کرده و هر روز ادامه این وضع، صدمه ها را بیشتر می کند.
در ادامه علی اعتدالی - رئیس ستاد برگزاری هجدهمین نمایشگاه تبلیغات و بازاریابی - هم اظهار داشت: هجدهمین نمایشگاه تبلیغات و بازاریابی در ابعاد ۱۳ هزار مترمربع در چهار سالن ۸، ۹، ۱۰ و ۱۱ از ۱۹ تا ۲۲ آذرماه از ساعت هشت تا ۱۵ برگزار می شود. شرکت هایی از کشورهای چین و ترکیه برای حضور در این رویداد به ایران سفر می کنند. همینطور اعلام شده که دو هیئت عراقی و عمانی به صورت رسمی در این نمایشگاه حضور خواهند داشت. حدود ۱۲۰ شرکت داخلی و خارجی در این نمایشگاه حاضر هستند.
منبع:

5.0 / 5
314
1401/09/13
15:02:01
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۹ بعلاوه ۴
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش