اخطار بازار اپلیکیشن های بانکی را از منابع نامعتبر دانلود نکنید

اخطار بازار اپلیکیشن های بانکی را از منابع نامعتبر دانلود نکنید به گزارش میزان سنج، پژوهشگران یک شرکت بین المللی حوزه امنیت نرم افزار و سخت افزار (Sophos X-Ops) اخیرا از کشف بدافزار در نسخه های جعلی چند همراه بانک ایرانی (ملت، صادرات و رسالت) اطلاع داده اند.به گزارش میزان سنج به نقل از مهر، پژوهشگران یک شرکت بین المللی حوزه امنیت نرم افزار و سخت افزار (Sophos X-Ops) اخیرا از کشف بدافزار در نسخه های جعلی چند همراه بانک ایرانی (ملت، صادرات و رسالت) اطلاع داده اند.
بنا به این گزارش، بررسی های پژوهشگران نشان داده است چند مدل بدافزار با کپی برداری از اپ های پرداختی تلاش کرده اند کاربران این بانکها را مورد حمله قرار بدهند.
این پژوهش اخطار داده است که نسخه های جعلی این همراه بانکها در شبکه های اجتماعی و منابع غیرمعتبر انتشار یافته و تاکید کرده است که تنها نسخه های موجود در کافه بازار (بازار)، نسخه های قانونی می باشد.
حسین بیات، مدیر تیم بررسی برنامه های کافه بازار می گوید: کافه بازار به علت ارتباط مستقیم با تیم های توسعه نرم افزاری و امنیتی بانکهای ایرانی، قبل از انتشار همراه بانک ها، از صحت و اعتبار همه ی نسخه اطمینان پیدا می کند. همینطور کاربران با اسکن نرم افزارها توسط ده آنتی ویروس جهانی، قبل از دانلود و نصب، امکان می یابند که از سلامت نسخه ی مد نظر خود مطمئن شوند.

هشدارهای پلیس و تیم های امنیت نرم افزاری بانک ها
پلیس فتا و بانکهای ایرانی طی هشدارهای متعدد از راه مراجع و اخبار رسمی، همواره به کاربران خود سفارش کرده اند که نرم افزارهای بانکی را فقط از وب سایت رسمی بانکها یا مراجع معتبر دانلود کنند.
بر اساس گزارش بازار در سال ۱۴۰۱، کاربران در مجموع ۴۵ میلیون بار، همراه بانکهای ۲۲ بانک ایرانی را از بازار دانلود کردند.
فهرست همراه بانکهای رسمی در بازار را از اینجا ببینید و نصب کنید.
بازار همواره به کاربران تاکید می کند جهت حفظ امنیت گوشی و اطلاعات حساب بانکی، نسخه های اصلی همراه بانک خویش را از بازار دانلود کنند و از نصب فایل هایی که در سایت های متفرقه، شبکه های اجتماعی یا از راه اپلیکیشن های انتقال فایل نظیر شِیریت (Shareit) دست به دست می شود بپرهیزند.منبع:

5.0 / 5
255
1402/05/13
12:09:34
تگهای خبر: بازار , بانك , توسعه , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۹ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش