بهروز بنیادی:

آیا سوزن بانان اقتصاد متوجه فرار قطار اقتصاد از ایستگاه شده اند؟

آیا سوزن بانان اقتصاد متوجه فرار قطار اقتصاد از ایستگاه شده اند؟ میزان سنج: یك عضو فراكسیون امید مجلس اظهار داشت: آقای دكتر روحانی شما بعنوان پاسدار حقوق ملت بطور قطع از وضعیت سخت زندگی آحاد مردم آگاه هستید، می دانید كه وضعیت خط فقر و امنیت غذایی و دارویی، ارزش پول ملی و گرانی منتسب به دولت است؟به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، بهروز بنیادی در نطق میان دستور جلسه علنی امروز مجلس با انتقاد از اقتصاد دولتی اضافه كرد: وقتی ۹۰ درصد اقتصاد دولتی باشد، انگشت افترا در بازار خودرو، مسكن و طلا به سمت دولت و بانك مركزی نشانه می رود. آیا سوزن بانان اقتصاد متوجه فرار قطار اقتصاد از ایستگاه شده اند؟

وی هم چنین در بخشی از سخنانش به تاریخچه روابط ایران با روسیه و سوریه اشاره نمود و اظهار داشت: در دیدار اخیر نمایندگان با مقام معظم رهبری ایشان همه ما را به مطالعه تاریخ سفارش ویژه نمودند و بسیار به جا و به موقع فرمودند كه نو كردن اندیشه نیاز به شاگردی در محضر آموزگاران دارد كه تاریخ یكی از بزرگترین آن هاست. ما امروز دچار فقر آگاهی تاریخی و فراموشی شده ایم و فرصت طلبان با تحریف تاریخ ما را در گمراهی نگه داشته اند. ما ملتی هستیم كه در مقاطعی از تاریخ شاهد رشادت ها و خون دادن های بسیاری برای رسیدن به مردم سالاری و آزادی بوده ایم. قطعه ای بارز از این امر تاریخ مشروطه است كه با خطای نابخشودنی نخبگان آن روز سلطه استبداد رضاخانی با همه فراز و فرودهای آن بود. مردم سالاری و حاكمیت قانون قربانی بزرگ پس از مشروطه بود تا در مقطع دیگر با نهضت ملی شدن نفت امید تازه برگردد. با دخالت منفعت طلبان آمریكایی و انگلیسی و تفرقه بین انقلابیون این دوره موقت آزادی با ظهور پهلوی دوم تبدیل به یكی از سیاه ترین دوره های سركوب مردم شد. فساد در ابعاد وسیع در حاكمیت ریشه دوانده و افراد وابسته به دیوان و دربار سهامداران خیلی از شركت های داخلی و دلال عقد قرارداد بین دولت و شركت های خارجی شدند.

وی در ادامه با اشاره به كسانی كه در شرایط فعلی مسبب آشفتگی فضای اقتصادی می شوند هم خاطرنشان كرد: متاسفانه باید بگویم این گروه های خاص دارای قدرت كاپیتولاسیون هستند و ردپای آن ها در همه جا دیده می گردد و زور هیچ قوه ای تابحال به آن ها نرسیده و این ها همان كاسبان تحریم هستند.

این نماینده مجلس در بخش دیگری از سخنانش تصریح كرد: هر صدای مخالف نباید برانداز و هر منتقد دلسوز نباید مخالف نظام تلقی شود. در قرن ۲۱ با پیشرفت فرضیه های جدید مدیریت در جهان، عدم پذیرش انتقاد خطا و اشتباه دانستن یك تفكر برای سال های متمادی از سوی هیچ عقلی سلیمی پذیرفتنی نیست.

وی ادامه داد: افزایش فضای امنیتی، عدم تحمل معترضین و برخوردهای فرا قانونی، ورود به حریم خصوصی شهروندان نخستین زنگ خطر است. بیایید تا دیر نشده با همدلی در راه رفاه و امنیت مردم قدم برداریم و تنها به وعده پاداش و ثواب اخروی بسنده نكنیم. ثروت كشور را نباید در راه استراتژی های پر خطر در داخل و خارج كشور مصرف نماییم.

این عضو كمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: كدام توطئه بین المللی محیط زیست، رودخانه ها، دریاچه ها و تالاب های بین مللی و آب های زیرزمین را نابوده كرده است و دست كدام خارجی هوای سالم را از مردم گرفته است؟ چرا همسان سازی با جامعه جهانی اینقدر برای ما سخت شده است؟5.0 / 5
4508
1397/04/06
15:46:32
تگهای خبر: دولت , شركت , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۸ بعلاوه ۵
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش