وعده مدیرعامل ایدور برای افزایش استفاده از ظرفیت كشتی سازی ایرانی

وعده مدیرعامل ایدور برای افزایش استفاده از ظرفیت كشتی سازی ایرانی میزان سنج: معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: فرصت برای توسعه صنایع دریایی كشور فراوان است و با پیش بینی های صورت گرفته بطور قطع سال آینده از ظرفیت صنعت كشتی سازی داخل استفاده بیشتری در ساخت و تعمیرات كشتی می گردد.به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، منصور معظمی - رییس سازمان گسترش و نوسازی صنایع (ایدرو) در جمع خبرنگاران در بازدید از شركت كشتی سازی صدرا در بهشهر، اظهار نمود: هم اكنون فقط از حدود ۲۰ درصد ظرفیت صنایع دریایی كشور استفاده می گردد و این وضعیت، خلاف اقتصاد مقاومتی است.

وی اظهار داشت: در این راستا سند توسعه دریایی ایران تنظیم شده كه طبق آن تا سال ۱۴۰۴ به حدود ۳۷ میلیارد دلار سرمایه گذاری نیاز داریم.

معظمی اضافه كرد: هر كشوری كه امكان دسترسی به منابع آبی دارد از این فرصت طلایی استفاده می نماید و خوشبختانه در ایران حدود ۵۰۰۰ كیلومتر مرز آبی داریم كه امیدوارم بتوانیم از ظرفیت بالقوه فراوانی كه در صنعت دریایی كشور وجود دارد به صورت درست بهره گیری نماییم.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح كرد: خیلی از كشورهای جهان مرزهای آبی را محل توسعه قرار می دهند و بخصوص از این منطقه ژئو استراتژیك باید نهایت استفاه را ببریم.

معظمی اظهار داشت: صنعت دریایی كشور پتانسیل های بسیار فراوان و خوبی دارد كه بخشی از آن ساخت و تعمیرات كشتی است و شركت صنایع دریایی صدرا كه در حوزه ساخت و تعمیر كشتی و تولید سكوهای نفتی با تناژ بالا فعالیت می كند، بعنوان یك پتانسیل و ظرفیت خوب برای توسعه صنایع دریایی كشور به حساب می آید.

وی اضافه كرد: صنعت دریایی ایران دارای پتانسیل بالقوه بالایی است و امیدواریم دستگاه هایی مانند كشتیرانی جمهوری اسلامی و شركت ملی نفت ایران بعنوان مصرف كننده محیطی را برای صنعت دریایی كشور فراهم نمایند تا همه كارها در ایران انجام شود و از تولیدات و خدمات ملی استفاده نماییم.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار نمود: وزارت صنایع بعنوان متولی و مسئول حمایت از صنعت كشور در تلاش است تا از شركت های صنایع دریایی ایران حمایت كند و خوشبختانه با تفاهم هایی كه صورت گرفته سرمایه گذاری ها را به سمت داخل كشور هدایت می نماییم.

معظمی ابراز امیدواری كرد با تمهیداتی كه در نظر گرفته شده و با حمایت نمایندگان مجلس از سال آینده بتوانیم بخشی از ظرفیت داخلی را بیشتر به كار بگیریم و شاهد توسعه بیشتر صنعت دریایی كشور باشیم.

وی اظهار داشت: بطور قطع بعد از برجام فرصت های بیشتری برای سرمایه گذاری در كشور فراهم شده و مشاركت شركت های بزرگ خارجی برای كار با ایران افزایش پیدا كرده اما از این پس بستگی به هنر ما دارد كه بتوانیم ظرفیت های بالقوه كشور، نیروهای توانمند و پرارزش فراوان و تكنولوژی را با هم تركیب نماییم تا صنعت دریایی كشور را رونق بیشتری بدهیم.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در انتها تصریح كرد: فرصت برای توسعه صنایع دریایی كشور فراوان است و با پیش بینی های صورت گرفته بطور قطع سال آینده از ظرفیت صنعت كشتی سازی داخل كشور استفاده بیشتری در ساخت و تعمیرات كشتی می گردد.


5.0 / 5
4514
1396/10/05
19:50:25
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۵ بعلاوه ۱
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش