عضو اتاق بازرگانی تهران در گفت وگو با ایسنا:

اختصاص مبلغ ثابت به همه حقوق بگیران اشتباه است

اختصاص مبلغ ثابت به همه حقوق بگیران اشتباه است میزان سنج: چگونگی محاسبه نرخ افزایش حقوق و مزایا در بودجه سال آینده، به یكی از اصلی ترین مسائل چالشی میان دولت و نمایندگان مجلس بدل شده و در این فضا بنظر می رسد چگونگی پشتیبانی از اقشار كم درآمد جامعه یكی از اصلی ترین سوال هایی است كه ظاهرا هنوز برای آن پاسخ مشخصی پیدا نشده است.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، با عنایت به بالا رفتن نرخ تورم در سال جاری، اقشار كم درآمد جامعه با فشاری مضاعف در تأمین مایحتاج زندگی خود مواجه گشته اند و از این رو دولت تلاش نموده با اجرایی كردن برنامه هایی مانند توزیع كالاهای اساسی و حتی مطرح شدن سوژه احیای طرح كوپن این فشارها را جبران كند.
جدای از تأمین كالاهای اساسی مورد نیاز جامعه، یكی دیگر از موضوعاتی كه در ایام گذشته حرف و حدیث های بسیاری درباره آن مطرح شده، میزان افزایش حقوق كارمندان در سال آینده است.
در ابتدا به نظر می رسید دولت و مجلس بر سر افزایش ۲۰ درصدی حقوق ها در سال آینده به جمع بندی برسند اما سپس آن، اختلاف نظرهای جدیدی شكل گرفت كه تصمیم گیری درباره آنرا به روزهای آینده موكول كرد. در این زمینه لااقل برخی از نمایندگان مجلس معتقدند كه می توان به جای افزایش درصدی حقوق ها، رقمی خاص را به حقوق تمامی كارمندان اضافه كرد و در این زمینه حتی عدد ۴۰۰ هزار تومان برای افزودن به هر حقوق باز عنوان شد، موضوعی كه هنوز دولت با آن موافقت نكرده و بحث ها در ارتباط با آن ادامه دارد.
عباس آرگون - عضو اتاق بازرگانی تهران - در گفت و گو با ایسنا، افزایش درصدی حقوق ها را روشی مفیدتر دانست و اظهار داشت: در اولین مرحله باید به این مساله توجه كرد كه با عنایت به افزایش قابل توجه هزینه های زندگی در ماه های گذشته، نمی توان انتظار داشت كه با افزایش های پیشنهاد شده تفاوتی جدی در زندگی مردم به وجود آید.
بگفته وی با این وجود بالقطع باید بررسی ها به سمتی حركت نماید كه بیش ترین اثرگذاری را داشته و در جبران قسمتی از این فشارها مفید باشد.
این فعال بخش خصوصی افزایش درصدی حقوق ها را روشی مفیدتر و عادلانه تر قلمداد كرد و اضافه كرد: با عنایت به این كه متوسط حقوق ماهانه درصد قابل توجهی از كارمندان به یكدیگر نزدیك است، افزایش درصدی حقوق ها می تواند به مساوات نزدیك تر باشد و برای حقوق بگیران باز این تصمیم قابل پذیرش تر خواهد بود.
آرگون افزود: افزایش مبلغی به حقوق ها شاید یك دفعه روانی منفی به وجود آورده و چگونگی پیگیری عدالت را با ابهام مواجه كند. از این رو با وجود آن كه تا وضعیت كلان اقتصادی به ثبات نرسد، نمی توان انتظار داشت كه وضعیت اقتصادی دهك های پایین جامعه بهبود پیدا كند اما شاید در چنین شرایطی رسیدن به یك درصد نهایی برای افزایش دستمزدها یكی از بهترین گزینه ها خواهد بود.5.0 / 5
4919
1397/12/17
01:00:12
تگهای خبر: دولت , كالا , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۹ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش