طلای جهانی گران گردید

طلای جهانی گران گردید میزان سنج: قیمت طلا در معاملات روز جمعه بازار جهانی در واكنش به ناملایمات تجاری و ژئوپلیتیكی و همین طور انتظارات برای كاهش نرخهای بهره آمریكا افزایش یافت.به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۳ درصد رشد كرد و به ۱۳۴۵.۴۹ دلار رسید. طلا از شروع هفته جاری تابحال ۰.۴ درصد افزایش قیمت داشته است و در راه ثبت چهارمین رشد هفتگی متوالی قرار دارد.

در بازار معاملات آتی آمریكا، هر اونس طلا ۰.۴ درصد رشد كرد و به ۱۳۴۹.۵۰ دلار رسید.

سیاست گذاران بانك مركزی آمریكا مقرر است روزهای ۱۸ و ۱۹ ژوئن دیدار كنند. این دیدار در حالی برگزار می گردد كه تنش های تجاری فزاینده رشد اقتصادی آمریكا را آهسته كرده و موجب افت شدید اشتغالزایی این كشور در ماه گذشته شد و سبب شد بازارها احتمال دهند نرخ های بهره تا آخر سال ۲۰۱۹ حداقل دو دور كاسته می شود. طلا از كاهش نرخ های بهره آمریكا سود خواهد برد، برای اینكه نرخ های بهره كمتر جذابیت سرمایه گذاری در این فلز باارزش كه سوددهی ندارد را تقویت می كند.

بر اساس گزارش رویترز، طلا هفته گذشته بزرگترین رشد هفتگی در سال ۲۰۱۹ را رقم زد و تا مرز ۱۳۴۸.۰۸ دلار پیشروی كرد كه بالاترین قیمت در ۱۴ ماه اخیر بود، با این وجود توافق میان آمریكا و مكزیك برای اجتناب از جنگ تجاری موجب شد روند افزایش قیمت این فلز باارزش در هفته جاری آهسته شود.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری ۰.۲ درصد رشد كرد و به ۱۴.۹۴ دلار رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۰.۷ درصد افزایش یافت و ۸۱۳.۱۰ دلار معامله شد. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۲ درصد افزایش، در ۱۴۴۹.۱۹ دلار ایستاد.

منبع:

5.0 / 5
4567
1398/03/24
13:36:13
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۵ بعلاوه ۴
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش