افزایش ۵۵ برابری تولید ماسك تنفسی

افزایش ۵۵ برابری تولید ماسك تنفسی به گزارش میزان سنج دبیر كارگروه مقابله با كرونا وزارت صمت (ستاد لجستیك كرونا)، ضمن عرضه جدید ترین آمار تولید تجهیزات و اقلام بهداشتی مقابله با كرونا، از افزایش ۵۵ برابری تولید ماسك تنفسی از زمان شیوع ایپدمی كرونا اطلاع داد.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، به نقل از شاتا، جمشید گلپور اظهار نمود: در جهت تولید اقلام و محصولات بهداشتی برای مقابله با کرونا و با برنامه ریزی های انجام شده توسط این وزارتخانه، تولید الکل هم افزایش دو برابری داشته است.
وی با اشاره به افزایش ۱.۵ برابری تولید مایع دستشویی، بیان نمود: از آغاز سال جاری تولید دیگر اقلام شوینده در رابطه با جلوگیری از کرونا هم افزایش داشت که همچون آن به افزایش ۳۳ درصدی تولید صابون می توان اشاره نمود.
رئیس مرکز اصناف و بازرگانان وزارت صمت در ادامه اظهار داشت: همینطور در این زمان تولید انواع دستکش افزایش ۲.۵ برابری و تولید مواد ضدعفونی کننده افزایش ۸ برابری داشت.
گلپور با اشاره به دیگر آمار و ارقام تولید محصولات در رابطه با پیشگیری و درمان کرونا افزود: تولید محافظ صورت افزایش ۱۰۰۰ برابری و تولید گان لمینت شده و لباس یکسره هم افزایش ۸۶۰ برابری داشت.
به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، از اواخر تیر ماه جدال بر سر رعایت نرخ مصوب ماسک بالا گرفته و در حالیکه وزارت صنعت، معدن و تجارت داروخانه هایی را که ماسک را با قیمت بیشتر از ۱۵۰۰ تومان عرضه می کنند "متخلف" توصیف می کند، داروخانه ها می گویند تابحال هیچ ماسکی با نرخ مصوب دریافت نکرده اند و قیمت ماسک در داروخانه هم بیشتر از ۲۰۰۰ تومان است. البته وزارت صمت وعده داده که در فرایند سیستمی کردن تولید و توزیع ماسک، اگر تخلف هر یک از شبکه های تولید و توزیع احراز شود، سهمیه مواد اولیه آنها قطع می شود که این روند می تواند مانع از گران فروشی ماسک شود.
در همین راستا میانه مرداد ماه اعلام گردید که همه واحدهای تولید و توزیع ماسک موظف به درج اطلاعات در سامانه جامع تجارت شدند و بر این اساس داروخانه ها هم موظف شدند میزان کالایی، نام شرکت پخش و قیمت و فاکتور رسمی آنرا در این سامانه یا سامانه تیتک وزارت بهداشت تایید کنند چونکه این دو سامانه به هم متصل شده است.
همینطور با وجود اینکه وزارت صمت پیشتر اعلام نموده بود که مواد اولیه برای تولید روزانه ۱۰ میلیون ماسک تأمین است، اما دبیر انجمن داروسازان می گوید تولیدکنندگان از مواد اولیه کافی برای تولید برخوردار نیستند یا اینکه باید مواد اولیه تولید ماسک را بر مبنای تغییرات نرخ ارز و از بازاری بسیار پرنوسان، تهیه کنند.
منبع:

5.0 / 5
1776
1399/05/21
14:43:55
تگهای خبر: بازار , تجارت , تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۸ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش