وزیر جهاد كشاورزی وعده داد

بازار مرغ در ایام آینده و شب عید مشكلی نخواهد داشت

بازار مرغ در ایام آینده و شب عید مشكلی نخواهد داشت وزیر جهاد كشاورزی وعده داد بازار مرغ در ایام آینده و حتی شب عید مشكلی نداشته باشد.به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا کاظم خاوازی در این زمینه اظهار نمود: واسطه ها در بازار مرغ حذف شده اند و بازار مرغ در ایام آینده و حتی شب عید مشکلی نخواهد داشت.

وی اضافه کرد: عوامل زیادی مثل شرایط کرونائی، ارز، تامین نهاده و... در تعیین قیمت مرغ موثر است و صنعت مرغ وابستگی زیادی به نهاده ها دارد و عمده این ها هم از خارج از کشور تامین می شود؛ این صنعت در ایام اخیر با مشکلات تامین نهاده ها و تامین ارز مواجه بود بنا بر این مشکلاتی را به وجود آورد.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به نگرانی واحدهای صنعتی در تامین نهاده ها، اظهار داشت: باید از این صنعت حمایت کافی می شد.

وی اضافه کرد: تعداد زیادی از افراد بعنوان دلال که در چرخه صنعت مرغ ضروری نیستند به بازار مرغ ورود و عرصه را بر خریدار تنگ کردند. وزارت جهاد کشاورزی ورود کرد و با توزیع گسترده در میدان بهمن و بقیه میادین قیمت مرغ را کم کرد و قیمت ۳۵ هزار تومان میدان بهمن را به ۱۸ هزار تومان رساندیم.

وی با اشاره به دستور رئیس جمهوری به وزارت جهاد کشاورزی برای کنترل بازار مرغ اظهار داشت: وزارت جهاد کشاورزی با همکاری برخی دستگاه ها به بازار ورود و مرغ گرم با کیفیت را وارد بازار کرد.

خاوازی اضافه کرد: در سطحی گسترده با بهره بردن از امکانات بسیج بازار را رصد می نماییم و امید است پس از سه چهار روز بازار عادی شود و حتی فروشگاه های خصوصی هم مرغ های خودرا عرضه کنند.

وی درباره تخم مرغ اظهار داشت: فشار زیادی روی تولید کنندگان تخم مرغ است و تقاضاهایی برای صادرات دارند، اما قیمت همان قیمت مصوب است. واسطه ها در بازار مرغ حذف شده اند و در تدارک کنترل بازار تخم مرغ هم هستیم.

وزیر جهاد کشاورزی درباره حبوبات هم اضافه کرد: قیمت در مزرعه با قیمت فروشگاه تفاوت زیادی دارد؛ اگر شهرداری ها برمبنای مصوبه دولت غرفه هایی از میادین را در اختیار تولید کننده ها قرار بدهند بسیاری از مشکلات حذف می شود.

خاوازی اظهار داشت: واسطه ها سود کلانی می برند در صورتیکه هیچ ارزش افزوده ای در اختیار آنها نیست و باید این واسطه ها حذف شود.

وی درباره طرح تامین نهاده ها در داخل کشور اظهار داشت: در صورت اجرای طرحی که در دست داریم می توانیم سه و نیم میلیون تن نهاده دامی تولید نماییم. الزامات طرح آماده شده است و این طرح می تواند شروعی باشد برای خودکفایی در تامین نهاده های دامی.

وی درباره آبخیزداری هم اظهار داشت: طرح ها اجرا شده است و در خیلی از مناطق این طرح ها آب را به قنات ها و چشمه ها برگرداند و همین موجب بازگشت روستائیان به زمین های خود شده است.5.0 / 5
1150
1399/09/10
16:34:24
تگهای خبر: بازار , تولید , خرید , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۲ بعلاوه ۱
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش