بر اساس اعلام گمرك

موز وارداتی گران گردید، كاهش واردات

موز وارداتی گران گردید، كاهش واردات میزان سنج: واردات موز سبز تازه یا خشك كرده به ایران در دوماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل با كاهش همراه بوده است.


به گزارش میزان سنج به نقل از ایسنا، برپایه تازه ترین آمار گمرك از تجارت خارجی ایران، در دوماهه نخست سال جاری ۸۷ هزار و ۲۰۸ تن موز سبز تازه یا خشك كرده به ایران وارد شده كه ارزش آن رقمی در حدود ۸۵ میلیون و ۹۱۱ هزار دلار است.
واردات موز به ایران ۱.۶۶ درصد از وزن كل و ۱.۲۶ درصد از ارزش كل واردات به ایران در این مدت را شامل می گردد. این در شرایطی است كه در مدت مشابه سال قبل ۱۲۸ هزار و ۲۹۰ تن موز به ایران وارد شده بود كه ۲.۴۹ درصد از كل واردات ایران در آن مدت را به خود اختصاص داده بود. همینطور ارزش واردات موز در بین كل كالاهای وارداتی ۹۸ میلیون و ۷۵۲ هزار دلار بود كه از لحاظ ارزش هم ۱.۴۶ درصد از كل ارزش واردات در آن مدت را شامل می شد.
بدین سان آمار نشان داده است كه واردات موز در دو ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل از لحاظ وزنی ۳۲ درصد و از لحاظ ارزش ۱۳ درصد كاهش یافته است. قیمت هر كیلو موز وارداتی در سال قبل بیش از ۷۰ سنت بود كه امسال به حدود یك دلار رسیده است و بدین سان آمار حاكی از افزایش قیمت موز وارداتی به ایران است.5.0 / 5
5136
1397/03/12
14:51:20
تگهای خبر: دلار , قیمت , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۹ بعلاوه ۱
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش