دستیار ویژه وزیر صنعت اعلام كرد:

با تكمیل خودرو های ناقص، ۱۰۰ هزار خودروی جدید وارد بازار می شود

با تكمیل خودرو های ناقص، ۱۰۰ هزار خودروی جدید وارد بازار می شود به گزارش میزان سنج به قول دستیار ویژه وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت) با تكمیل خودرو های دارای كسری قطعات، خودروسازان بزودی ۱۰۰ هزار خودرو جدید به بازار عرضه می كنند.


به گزارش میزان سنج به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، صادق نجفی با بیان این مطلب اضافه كرد: به دنبال تلاش خودروسازان كشور برای تكمیل و تجاری سازی خودرو های دارای كسری قطعات پیشرفته، مقرر است این خودرو ها بزودی به بازار عرضه شوند.
وی با اشاره به پویش ملی داخلی سازی قطعات خودرو، افزود: بعد از آغاز این پویش كه توسط شركت های سایپا و ایران خودرو به اجرا درآمده، مقرر است بخش اعظمی از خودرو های ناقص این شركت ها كه به دلیلی كسری قطعات در پاركینگ ها انبار شده، بزودی تكمیل شده و به بازار ارائه شود.
دستیار ویژه وزیر صمت در مورد چگونگی تأمین قطعات این خودرو ها، خاطرنشان كرد: مقرر است كمبود قطعات این خودرو ها با استفاده از ظرفیت ها و توانمندی های داخلی و همینطور منابع جدید خارجی تأمین شود تا ۱۰۰ هزار خودروی ناقص به سرعت در اختیار مشتریان و خریداران قرار گیرد.
نجفی با اشاره به اینكه برپایه آمارهای موجود ۶۰ هزار خودرو متعلق به ایران خودرو و ۴۰ هزار دستگاه هم متعلق به سایپا است، اظهار داشت: این خودرو ها تابحال به علت عدم رسیدن به مرحله تجاری، به بازار ارائه نشده و با عنایت به سیاست وزارت صنعت، معدن و تجارت و سرمایه گذاری هایی كه این شركت ها جهت تأمین قطعات كسری انجام داده اند، بزودی به بازار عرضه خواهند شد.
او در آخر اظهار داشت: به نظر می آید با عرضه این تعداد خودرو، خیلی از تعهدات قبلی این دو خودروساز تحت پوشش قرار خواهد گرفت و علاوه بر آن، ورود این حجم از خودرو های پرتیراژ داخلی به بازار، روند كاهش قیمت ها را هم تسریع خواهد بخشید.5.0 / 5
4173
1398/03/12
16:06:52
تگهای خبر: بازار , تجارت , خرید , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
= ۹ بعلاوه ۳
mizansanj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت میزان سنج محفوظ است

میزان سنج

خدمات و فروش ترازو و باسکول و ابزار سنجش